8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

З.Х.

9668 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Петгодишно девојче се удави во базен во Скопје

Вчеравечер околу 21 часот, петгодишно девојче паднало во базен во угостителски објект во Скопје, а утрово околу 8.30 часот починало. „На 26.06.2019 година околу 21.10...

Анализа: При селфи загинале петпати повеќе луѓе во светот отколку од напади на ајкули

При селфи загинале петпати повеќе луѓе отколку при напади на ајкули во светот. Во периодот меѓу октомври 2011 и ноември 2017 година, најмалку 259...

Состанок Путин – Трамп на маргините од самитот Г20

Рускиот и американскиот претседател Владимир Путин и Доналд Трамп ќе имаат едночасовна средба која е закажана за 28 јуни на маргините од самитот на...

Роднини на пациентка физички нападнале лекарка на Клиниката за неврологија

На Клиниката за неврологија вербално и физички била нападната лекарка од страна на роднини на пациентка која во тој момент била донесена на прием,...

Двајца повредени во сообраќајка на патот Штип-Радовиш

Двајца возачи од Виница и од Штип се тешко повредени во сообраќајната несреќа која што се случи на патот Штип – Радовиш, кај м.в....

15 лица загинаа во стампедо на Мадагаскар, газеле еден врз друг за да влезат на концерт

Најмалку 15 лица загинаа, а над 80 се повредени во стампедо до кое дошло пред почетокот на концерт на стадионот Махамасина во главниот град...

Чешката Влада преживеа гласање за недоверба

Владата на Чешка предводена од популистичката партија АНО преживеа гласање за недоверба што опозицијата го побара по серијата протести против премиерот Андреј Бабиш. Резултатот од...

Во Венецуела спречен нов обид за државен удар

Венецуелските власти спречија нов обид за државен удар, изјави министерот за информации, Хорхе Родригез. -Имаме видео запис што покажува дека пари и оружје се префрлени...

Советот на Европа ја откажа набљудувачката мисија на изборите во Албанија

Станува збор за набљудувачка мисија која требаше да го следи изборниот процес на 30 јуни во кој албанската опозиција не учествува, а албанскиот претседател...

Анкета Србија: На медиумите не им веруваат 39 отсто граѓани

Истражувања за медиумските навики и потребите на публиката во Србија покажаа дека 39 отсто од граѓаните не им веруваат на медиумите, додека само 23...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com