15.8 C
Skopje
Monday, October 25, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

З.Х.

8682 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Трамп: Нема да ѝ продадеме борбени авиони на Турција

САД нема да ѝ продадат борбени авиони Ф-35 на Турција, бидејќи Анкара одлучи да купи ракетен систем С-400 од Русија, порача американскиот претседател Доналд...

Шефот на грчката дипломатија на средба со Помпео во Вашингтон

Шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас и неговиот американски колега Мајк Помпео денеска ќе се сретна во Вашингтон. На средбата се очекува да разговараат...

Изгаснат пожарот во хотелот „Космос“ во Москва, 230 луѓе евакуирани

Изгаснат е пожарот што избувна синоќа во хотелот „Космос“ во центарот на Москва, кој зафати површина од 25 метри квадратни. Засега нема информации за евентуални...

Во САД сомнежи дека Пентагон користел крлежи како биолошко оружје

Некои членови на Претставничкиот дом на САД стравуваат дека Пентагон експериментирал со крлежи, а потоа да ги пуштал надвор од лабораториите што предизвикало ширење...

Во САД уапсен поранешниот претседател на Перу

Врз основа на издадена потерница, во САД уапсен е поранешниот претседател на Перу, Алехандро Толедо, соопшти Канцеларијата на јавниот обвинител во Лима. Толедо, кој во...

Педесет деца и возрасни затруени со храна во Русија

Околу 50 деца и возрасни се хоспитализирани поради труење со храна во летен камп на Крим, изјави неименуван градски претставник за ТАС С. „Повеќе од...

Конгресот ги осуди расистичките коментари на Трамп, поднесено е и барање за импичмент

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес со резолуција ги осуди наводните расистички коментари на претседателот Доналд Трамп, кој, според резолуцијата, тој ги упатил кон членките...

Заговорот за атентат вметнат во интригите на Салвини?

Италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини тврди дека група украински неонацисти, сакале да го убијат. Тие се уапсени поради поседување голем арсенал оружје....

Татко и син отвориле фабрика за лажни ,,ламборџини” во Бразил

Татко и син се уапсени, откако е откриена нивната фабрика во која произведувале лажни автомобили од познатите марки „ферари“ и „ламборџини“.Случајот е оркриен во...

Вучиќ најави продолжување на преговорите со Косово во септември

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денес дека во септември треба да има некаков вид продолжување на преговорите со Косово во Берлин или Париз. „Потребно е...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com