20.8 C
Skopje
Friday, June 25, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

З.Х.

5710 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Буркина Фасо: Најмалку 10 војници убиени во вооружен судир

Најмалку 10 војници во денешниот напад на неидентификувани вооружени лица врз воена база во северна Буркина Фасо, соопшти армијата на земјата. Во соопштението се додава...

Италијанската коалициска Влада пред распаѓање

Коалициската Влада во Италија, од денеска попладне најверојатно ќе престане да постои по најавата за обраќање на премиерот Џузепе Конте и очекувањата за негова...

Отпуштен од работа полицаецот кој задави Афроамериканец

Њујоршкиот полицаец Даниел Панталео е отпуштен од работа, пет години откако го задави невооружениот афроамериканец Ерик Гарнер, што потоа предизвика протести поради полициската бруталност. Полицискиот...

Помпео изрази загриженост за ситуацијата во Либија

СВЕТПомпео изрази загриженост за ситуацијата во ЛибијаОбјавено пред 29 минути - 20 август, 2019Од Макфакс Американскиот државен секретар Мајк Помпео во телефонски разговор со шефот...

Велика Британија најави дека во случај на тврд Брегзит веднаш ја укинува слободата на движење

Велика Британија порача дека во случај на Брегзит без договор, на 31 октомври веднаш ќе ја укине слободата на движење, што е заострување...

Стотици затвореници побегнаа од затвор во Индонезија

Најмалку 258 затвореници избегаа од затворот во провинцијата Западна Папуа во Индонезија за време на протест против третманот на папуанските студенти на главниот остров...

Да се намалат тензиите околу Кашмир, порача Трамп

Индија и Пакистан да ги намалат тензиите околу Кашмир, порача американскиот претседател Доналд Трамп кој со индискиот премиер Наредра Моди синоќа телефонски разговараа за...

Убил четворица пациенти во психијатриска болница во Романија со држач за инфузија

Три дена откако доброволно се пријавил во психијатриска установа во романската општина Сапока, пациент уби четворица други пациенти со држач за инфузија. До крвавиот напад...

Таткото и понатаму се бори за живот – мајка и ќерка од Србија загинале во страшна несреќа во Бугарија

Во петокот утрината, на магистрала во Бугарија која води кон Грција, се случила страшна сообраќајна несреќа во која настрадале мајка и ќерка од Србија,...

Харадинај: Не беше лесно да се спречи распарчувањето на Косово

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај оцени дека неговата партија, Алијансата за иднината на Косово (ААК), е денес „поблиску од било кога до реализација...

Latest news

- Advertisement -spot_img