5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

З.Х.

16656 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Ковачевски бара извинување на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски за „изнесените лаги“

Премиерот Димитар Ковачавески денеска возврати на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ во наводната афера што тие ја нарекоа „Броило“ и побара извинување од партијата и нејзиниот...

Ковид биланс за изминатите три дена: Нови 108 случаи, починаа три лица

Стои и осум нови случаи, три починати лица и 135 оздравени пациенти е билансот на ковид-19 за изминатите три дена, информираат од Министерството за...

Кастриот Реџепи се придружи на бунтовниците во ДУИ

Изет Меџити, Блерим Беџети и Кастриот Реџепи викендов на своите фејсбук-профили објавија заедничка фотографија која ја насловија „заедно“. Пратеникот на ДУИ, Изет Меџити, во изјава...

Оставката на Милевски сѐ уште не стасала кај Џафери, Ковачевски е дециден дека ќе нема смена на други министри

Во Собранието сѐ уште не е доставена оставката на министерот за локална самоуправа Горан Милевски од ЛДП и сѐ уште не се знае кога...

Заедниците во кои растат нашите деца

Овој викенд бев поканет на саем за граѓански организации и социјални претпријатија, чуството на мисија, кое беше силно, ме инспирираше за оваа колумна. Влезени сме...

Кога живите им завидуваат на мртвите

Од Билјана Ванковска Длабоко жалам што моето враќање од неколкумесечната пауза е повторно под сенката на смртта. Се прашував деновиве каде застанав (со колумните). Од...

Откриена фрагментирана садова керамика во Прилепско

Завршија археолошките истражувања на локалитетот Селиште, кај селото Беловодица, во рамките на проектната програма на прилепскиот Завод и музеј. Според археологот Душко Темелкоски, кустос...

Нова концертна сезона на Филхармонија – „Дамар на слободата“

Во четврток, со почеток во 20 часот се отвора новата концертна сезона на оркестарот на Филхармонија, насловена „Дамар на слободата“. Сезоната се отвора со...

Иран ѝ се закани на Албанија: Имаме дрон што може да го погоди кампот на муџахедините кај Драч

Заканувачката реторика на Иран кон Албанија, прогласена за непријателска земја поради режимот во Техеран, не престанува, јави Топ чанел. „Иранските железни беспилотни летала можат да...

За прв пат Русија официјално го искористи Косово како изговор за заземање и отцепување украински територии

Србија очекува Русија да ги заштити српските интереси на Косово, а официјална Москва се повикува на пресудата на Меѓународниот суд на правдата од 2010...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com