17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

З.Х.

15373 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Костадиновска – Стојчевска: Со глас за СДСМ и број еден, гласаме за европско Тетово

Потпретседателката на СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска денеска на средби со граѓаните на Тетово порача дека советничката листа на СДСМ и коалицијата е најдобрата понуда...

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од...

Вчера големо невреме во Неготино, денеска ќе се проценуваат штетите

Торнадо му се случи на Неготино, невремето проследено со силен ветер и поројни дождови за само 20 минути предизвика тешки последици, информираа вчера од...

СДСМ: Го штитиме македонскиот идентитет, ВМРО-ДПМНЕ шири лаги за бугаризација

Со усвоените и јавно објавени Препораки на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања како меур од сапуница се распрснаа сите лаги...

Комеморација за поранешната министерка за надворешни работи Илинка Митрева

Во Министерството за надворешни работи денеска ќе се одржи комеморација по повод смртта на поранешната министерка за надворешни работи Илинка Митрева. Митрева почина на 31...

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ГП Табановце се чека околу 20-30 минути за влез во државата....

Прослава по повод Денот на Армијата и јубилејот „30 години Армија“

Денот на Армијата 18 Август и јубилејот „30 години Армија“ ќе бидат одбележани со целовечерен настан организиран под мотото „30 години безбедност, стабилност, доверба“...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата нема пратеници за Уставни измени, Ковачевски не сака да поднесе оставка зошто знае дека ќе ги изгуби изборите

Вистинината испадна на виделина, СДСМ и Ковачевски немаат 80 пратеници за Уставни измени и внесување на Бугарите во Уставот на Македонија. Пропаднаа лагите на...

Русковска суспендирана поради “упадот” во Финансиска полиција

Суспендирана е јавната обвинителка Вилма Русковска. Од Јавното обвинителство велат: „Во согласност со член 93 од Законот за јавното обвинителство, Јавниот обвинител на Република Северна Македонија...

Судот одреди бројче, наскоро ќе започне судскиот процес за пожарот во модуларната болница во Тетово

По завршувањето на судската ферија, Основниот суд во Тетово додели бројче на предметот за пожарот во модуларната болница во Тетово кој избувна пред речиси...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com