4 C
Skopje
Sunday, April 11, 2021
- Advertisement -

AUTHOR NAME

З.Х.

3674 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Иранскиот танкер не емитува сигнали за својата позиција

Иранскиот танкер „Адријан Дарја 1“, кој е во центарот на спорот меѓу Техеран и Западот, најверојатно го исклучил својот транспондер на Медитеранот западно од...

Рааб: „Бројките“ во Парламентот го попречуваат Брегзит

Bелика Британија нема да го одложи Брегзит, но „бројките“ во парламентот спречуваат Велика Британија да ја напушти ЕУ, затоа што тие создаваат чувство во...

Евакуирани 15 илјади луѓе во Германија поради бомба

Повеќе од 15 илјади луѓе вчера биле евакуирани во Хановер, Германија, поради пронајдена бомба од Втората светска војна. Тие се вратиле во своите домови денеска...

Над 20 загинати во пожар на брод во Калифорнија

Дваесет и пет тела се пронајдени откако брод бил уништен од пожар во близина на брегот на Калифорнија, се вели во извештаите. Наведувајќи ја американската...

Украинскиот Парламент поддржа укинување имунитет на пратениците

Украинските пратеници денеска изгласаа да им се укине имунитетот од кривично гонење. Тоа е еден од начините да се исполни предизборното ветување на претседателот Володимир...

Во Колумбија убиена кандидатката за градоначалник на Суарез

Кандидатката за градоначалничка на градот Суарез, во југозападна Колумбија, Карина Гарсија, е убиена заедно со уште пет други лица во напад што веројатно го...

Премиерот на Грузија поднесе оставка

Грузискиот премиер Мамука Бахтаѕе поднесе оставка, истакнувајќи дека ја исполнил својата мисија. – Создадена е рамката за развој и затоа одлучив да поднесам оставка,...

САД: Поддршка за Израел, предупредување за Хезболах

Американската Влада изрази загриженост поради зголемените тензии на израелско-либанската граница, давајќи поддршка на Израел и предупредувајќи го либанскиот Хезболах, кој го поддржува Иран, да...

ЕУФОР останува во БиХ и по Брегзит

Иако излегувањето на Велика Британија од ЕУ може да има последици врз европската воена мисија во БиХ, токму од мисијата ЕУФОР уверуваат дека подготвено...

Од денеска на сила новите царини што ги воведе САД за кинеските производи

Oд денеска стапуваат на сила дополнителните царини од 15 проценти за кинеските производи во вредност од повеќе милијарди долари. Претседателот на САД, Доналд Трамп одговарајќи...

Latest news

- Advertisement -