6 C
Skopje
Saturday, April 17, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

З.Х.

3831 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Столтенберг денеска во Атина

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска ќе ја посети Атина и во попладневните часови ќе се сретне со претседателот на Грција Прокопис Павлопулос...

„Новости“: Србија годишно ја напуштаат околу 51.000 луѓе

Србија месечно ја напуштаат 4.250 луѓе, односно околу 51.000 луѓе годишно, според податок на Европскиот завод за статистика. Во исто време, 228.000 млади луѓе го...

Трамп ja честита 800-годишната автокефалност на СПЦ

Американскиот претседател Доналд Трамп преку писмо го честиташе на Српската првославна црква јубилејот 800 години автокефалност. „Драги пријатели, Меланија и јас им упатуваме најискрени честитки...

Масовната миграција ја чини Франција 10 милијарди евра годишно

Масовната миграција ги чини француските даночни обврзници околу 10 милијарди евра годишно, според податоците на Организацијата за економска соработка и развој (ОЕЦД). Вистинските трошоци за...

САД ги префрлиле најопасните исламисти од Сирија

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека Соединетите Држави префрлиле некои од најопасните борци на Исламска држава, заглавени во северна Сирија, на непозната локација за...

Арапската лига на итен состанок за турската офанзива

Арапската лига ќе има итен состок в сабота по барање на Египет во врска со турската офанзива во североисточна Сирија. Арапската лига, во која...

Над еден милион луѓе во Калифорнија се без електрична енергија

Повеќе од милион луѓе во Калифорнија останаа без електрична енергија откако главната дистрибутерска компанија го прекина снабдувањето како претпазливост, поучена од искуството од минатата...

Турската војска извршила напади на 181 цел во Сирија

Турското Министерство за одбрана објави дека турките сили во рамки на акцијата ,,Извор на мирот” на северот на Сирија досега извршиле напади врз 181...

Помпео: САД не ѝ дадоа „зелено светло“ на Турција за офанзивата во Сирија

САД не ѝ дадоа „зелено светло“ на Турција за офанзивата во северна Сирија, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео. Според него, Турција е соочена...

Анкара потврди дека продолжува со нападите во Сирија

Турското Министерство за одбрана соопшти дека копнените сили денеска продолжиле да напредуваат кон позиции на курдските борци на север во Сирија. Во соопштението не...

Latest news

- Advertisement -spot_img