19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

З.Х.

14670 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Шолц: Путин е во можност да ја продолжи војната уште долго време

Одлуката на рускиот претседател Владимир Путин, да изврши инвазија врз соседната Украина, е донесена однапред, смета германскиот канцелар Олаф Шолц, пренесе ДПА. – Јас мислам...

Хакирани Твитер и ЈуТјуб налогот на британската Влада

Британската армија соопшти дека води истрага откако биле хакирани нејзините профили на Твитер и ЈуТјуб. Видео снимки од криптовалути со фотографија од милијардерот Илон Маск...

На Холандија ѝ се закануваат конфликти, денеска блокада на аеродроми

За да се намалат катастрофалните емисии на азот, властите во Холандија пропишуваат радикално намалување на сточниот фонд, што ги наведе земјоделците на неколкунеделни протести,...

Напад во трговски центар во Копенхаген, убиени тројца и ранети неколку луѓе

Тројца луѓе загинаа, а неколку се ранети во пукање што се случило синоќа во трговски центар во Копенхаген, соопшти данската полиција. Според информациите, уапсен...

Државниот врв со јасно дефиниран став за европскиот предлог, опозицијата не го прифаќа

По Владата и претседателот на државата Стево Пендаровски вчера излезе со позитивен став во врска со европскиот предлог за симнување на бугарското вето за...

Скопјанец го продавал возилото преку Фејсбук: Останал без возило и без 40.000 евра

На 01.07.2022 во 23.30 часот во полициска станица 21-годишен жител на Скопје пријавил дека бил измамен од А.Ц.. -Според пријавеното, на 22.06.2022 на својот фејсбук...

Во Скопје казнети 15 мотоциклисти, во Битола 57, во Куманово 52 мотоциклисти

МВР соопшти дека за време на вчерашните сообраќајни котроли во Скопје се казнети 15 мотоциклисти, додека во Битоа, во периодот од 18 до 24...

Казнети 109 возачи во Скопје: 58 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (03.07.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6850 денари, а американскиот долар чини 59.1799 денари. Британската фунта изнесува 71.2002 денари.

Втор јавен повик за грантови за развој на социјалните услуги на локално ниво

Во Куманово денеска ќе биде презентиран Вториот јавен повик за доделување грантови за развој на социјалните услуги на локално ниво кој го спроведува Проектот...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com