0 C
Skopje
Thursday, March 4, 2021
- Advertisement -

AUTHOR NAME

З.Х.

3142 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Американка по грешка го застрелала сопругот в глава

Николас Кол завршил на интензивна нега по инцидент што се случил на автопат во Алабама во саботата. Според извештајот на канцеларијата на шерифот на округот...

Девојче загина при пад од 11. кат на крузер во Порторико, му се лизнало на дедото од раце

Едногодишно девојче загина во неделата, откако се лизнало од раката на нејзиниот дедо и паднало од 11. кат на крузер подготвен да отплови од...

Уште двајца повредени во трката со бикови во Памплона

Две лица се повредени денеска во трката со бикови што традиционално се одржува во градот Памплона во северна Шпанија. Тие меѓутоа, не биле прободени...

ОН: Во Јемен годинава има 460.000 регистрирани случаи на колера

Од почетокот на годината во воено разурнатиот Јемен се регистрирани над 460.000 случаи на колера, информираат ОН. Светските агенции забележуваат дека овие бројки покажуваат драстично...

Во Ел Салвадор пронајдена масовна гробница со 11 тела

Во Ел Салвадор е откриена масовна гробница во која имало вкупно 11 тела, вчера соопшти државниот обвинител, јави ДПА. Телата биле пронајдени источно од главниот...

Администрацијата на САД одобри продажба на воена опрема на Тајван

Американскиот Стејт Департмент ја одобри продажбата на воена опрема на Тајван вредна 2,2 милијарди долари. Портпаролот на кинеското министерство за надворешни работи Генег Шунаг...

Крај на иранскиот нуклеарен договор?

По САД, и Иран се откажува од меѓународниот договор за развој на иранската нуклеарна програма, очигледно губејќи го трпението во исчекување конкретни чекори од...

Трамп веќе не сака да работи со британскиот амбасадор, Велика Британија го брани

Владата на британската премиерка Тереза Меј ја изрази својата „целосна поддршка" на својот амбасадор во Вашингтон откако американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека со...

Апсења во Копенхаген за возење тротинети под дејство на алкохол и наркотици

Данската полиција уапси 28 луѓе во Копенхаген поради возење електрични тротинети под дејство на алкохол или наркотици. Во текот на викендот 24 лица се упасени...

Прогласена вонредна состојба во Калифорнија

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во Калифорнија, откако два силни земјотреси и илјадници помали земјотреси ја погодија државата. Со прогласувањето вонредна состојба се...

Latest news

- Advertisement -