5.8 C
Skopje
Saturday, March 25, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

З.Х.

19805 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Песков за кандидатурата на Путин за претседател во 2024 година: „Има многу работа да се заврши“

Рускиот претседател Владимир Путин се уште не објавил дали ќе се кандидира за претседател во 2024 година, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. „ Засега...

Орбан: Со антируските санкции Брисел им зема пари од џебовите на Унгарците

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека одредени компании имаат корист од цените на енергијата како резултат на санкциите против Русија. Имено, големите енергетски компании...

Експлозиви поставени во најголемото складиште за оружје во Европа, експлозијата би била како во Хирошима, велат експерти од Молдавија

Поранешниот воен инспекторат на Министерството за одбрана на Молдавија објави дека вооружените сили на Придњестровје поставиле експлозиви во сите складишта за оружје во отцепениот...

СДСМ: Зголеменото мнозинство од 65 пратеници ги избра министрите, нов пораз на Мицкоски

Нов дебакл доживеа заложникот на Димитар Апасиев и Левица, Христијан Мицкоски. Паднаа во вода сите негови лаги за ново парламентарно мнозинство, за распуштање на...

Koи се новите министри?

Вчера во Собранието конечно беа избрани новите министри по првата реконструкција на Владата на Ковачевски. Еве ги кратките биографии на новите членови на владиниот...

За денеска презакажано судење за предметот „Таргет-Тврдина“

За денеска е закажано судење за предметот „Таргет-Тврдина“, вчера еден од обвинетите не дојде на судење. Повторената постапка за предметот „Таргет-Тврдина“ за нелегалното прислушување не...

Претежно облачно, попладне со врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно, попладне со врнежи од дожд, наместа пообилни. Врнежите ќе продолжат и во вечерните часови. Ќе дува слаб до...

Министерката Петровска во официјална посета на Чешката Република

Делегација од Министерството за одбрана предводена од министерката Славјанка Петровска денеска ќе престојува во официјална посета на Чешката Република. За време на посетата министерката Петровска...

БЛОКИРАНА СМЕТКАТА НА „Жан Митрев“, Клиниката реагира: СО ОВА Е ДОНЕСЕНА ВЕЌЕ „ПРЕСУДА“

Од Клиника „Жан Митрев“ реагираат дека на еден ден пред да отпочне судскиот процес, од страна на Кривичниот суд е донесено решение за определување...

Според Гутереш, руската инвазија ја предизвика најголемата злоупотреба на човековите права

Човековите права се на удар од сите страни, предупреди денеска генералниот секретар на ОН, повикувајќи на „нов моментум“ во светот што „назаднува“. Отворајќи ја...

Latest news

- Advertisement -spot_img