5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

З.Х.

16656 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Хјуман Рајтс Воч – Иран намерно крие како се справи со протестите

Иранските власти намерно кријат што сè преземале против оние кои учествуваа на протести по порастот на цената на горивата, соопшти организацијата Хјуман Рајтс Воч. Според...

Животната средина е најголема преокупација на европските граѓани

Вкупно 40 отсто од европските граѓани изјавиле дека заштитата на животната средина е најважната тема на која треба да се фокусира идната Европска Комисија,...

Во стомакот на мртов елен во Тајланд, пронајдени 7 килограми пластика и ѓубре

Во стомакот на мртов елен пронајден во национален парк во северниот дел на Тајланд најдени биле 7 килограми ѓубре. Службениците од националниот парк во желудникот...

Тела на жртвите пронајдени во камионот вратени во Виетнам

Телата на 16 од вкупно 39 Виетнамци кои беа пронајдени во приколка од камион во близина на Лондон, денеска беа вратени во Виетнам и...

Роберт Редфорд: Време е да се стави крај на маскираната монархија на Трамп

Холивудскиот актер и режисер Роберт Редфорд ги повика Американците да гласаат против Доналд Трамп на претседателските избори следната година, велејќи дека е време да...

Седуммина исламисти осудени на смртна казна за нападот во Дака

Седуммина исламисти се осудени на смртна казна за нападот во 2016 година, во кафуле во Бангладеш, при што беа убиени 22 луѓе, повеќето странци. Нападот...

Европскиот парламент ќе гласа за новата Европска комисија

Европскиот парламент денеска треба да гласа за новиот состав на Европската комисија. Претходно, новоизбраниот претседател на Комисијата Урсула фон дер Лејен ќе се обрати...

Трамп за истрагата: Ниту еден претседател да не поминува низ тоа

Американскиот претседател Доналд Трамп коментирајќи ги сослушувањата на конгресот во рамките на истрагата за негов импичмент, изјави дека ниту еден претседател никогаш повеќе не...

Најмалку шест загинати во поплавите во Франција, Италија и Грција

Најмалку шест лица загинаа во поплави што се случија во делови од брегот на Франција и Италија и делови од западна Грција. Некои патишта на...

Европскиот парламент во Стразбур во портокалова боја во знак на осуда на насилството врз жените

Зградата на Европскиот парламент во Стразбур вечерва е осветлена со портокалова боја во знак на осуда на насилството на кое се жртви жените, јавува...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com