17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

З.Х.

15373 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Црна Гора казни 168 родители, кои не ги вакцинирале своите деца

Прекршочни судови во Црна Гора, минатата и оваа година казниле 168 родители кои одбиле да ги вакцинираат своите деца, што е речиси трипати повеќе...

Курц победи на изборите во Австрија

Себастијан Курц и неговата Народна партија на Австрија (ОВП) се убедлив победник на вчерашните предвремени парламентарни избори, и според официјални прелиминарни резултати, освои 38,35...

Сицилијански готвач уапсен со марихуана, вели дека испробувал нови вкусови

Сицилијанскиот готвач е уапсен под сомнение дека продавал дрога кога полицијата пронашла канабис во неговиот дом, јавуваат италијанските медиуми. Полицијата објавила дека пронашла две големи...

За нив пристигна зимата и студените денови – прогласена вонредна состојба во Монтана

Во американската држава Монтана е прогласена вонредна состојба откако голем дел од патиштата останаа блокирани поради снег со висина од 121 сантиметар. Околу 48 сантиметри...

Џонсон ги негира тврдењата за сексуално вознемирување две жени

Портпаролот на британскиот премиер, Борис Џонсон, денес ги отфрли обвиненијата дека Џонсон сексуално вознемирувал две жени пред 20 години. Овие обвинувања го ставија во втор...

Сомалиски милитанти нападнаа американска база на дронови и европски конвој

Американска воена база користена за лансирање дронови и европски воен конвој денес се погодени во одвоени напади во Сомалија. Новинар на Ројтерс видел сериозно оштетено...

Кинеската полиција со дрон откри бегалец кој 17 години се криел во пештера

Полицијата во Кина со помош на дром пронајде и уапси осуден шверцер, кој бил во бегство веќе 17 години. Полицијата во Јонгшан повеќепати имала...

Џавид: Велика Британија ја напушта ЕУ на 31 октомври со или без договор

Велика Британија може да ја напушти Европската Унија на 31 октомври без договор, и покрај законот со кој се бара премиерот да побара одложување...

Светските лидери се простуваат од Жак Ширак

Во црквата Сант Суплис во Париз денеска се одржува погребот на поранешниот претседател на Франција, Жак Ширак, кој почина минатата недела, јави дописникот на...

Фон дер Лејн чека писмо од Европскиот Парламент за Трочањи и Плумб

Кандидатите за еврокомесари од Унгарија и Романија Ласло Трочањи и Рована Плумб беа по вторпат отфрлени од комисијата за правни работи на Европскиот...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com