17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

З.Х.

15373 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Од полноќ поевтинуваат Еуроспупер 95 и Екстра лесното масло за домаќинство

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поевтинува за половина денар по литар, а цената на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалува...

Германец, Словенец и Босанец казнети во Хрватска, возеле над 235 километри на час

Сообраќајната полиција во Хрватска казни тројца странски државјани кои на автопат се движеле со брзина од 245, 242 и 236 километри на час. За време...

Рохани: Ќе одговориме на нападот на иранскиот танкер

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека би била „голема грешка” да се каже дека Техеран нема да одговори на мистериозниот напад врз ирански танкер...

Зеленски бара денешните протести да бидат мирни

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика учесниците на денешниот националистички протест да избегнуваат насилство во време на се поголем гнев спрема неговиот мировен план...

Седум момчиња цела година групно силувале и се изжувавале врз тинејџерка, судијата ги ослободи

Задарската полиција поднесе кривична пријава против седум момчиња од околината на Задар, Хрватска, поради сомнение дека од август минатата година до јули годинава во...

Гутереш: Предизвиците на денешницата бараат мултилатерален свет

Во соочувањето со предизвиците на денешницата, потребен ни е мултилатерален свет со силни мултилатерални институции, како и универзално почитување на меѓународното право, рече генералниот...

Црногорец се фрлил од мост и преживеал, па неколку часа од водата преговарал со полицијата

Маж на околу 50-годишна возраст преживеал скок од неколку десетина метри, од мостот „Блажо Јовановиќ“ кај Морача. Како што пренесе „Независне новине“, тој неколку часа...

Загреб постави семафор за пешаците кои не креваат глава од телефонот

Во рамки на кампањата „Ден без мобилни телефони во сообраќајот“, во Загреб е поставен нов вид семафора, која фрла светлина веднаш пред пешачкиот премин,...

Рама: Не сум оптимист, ние сме колатерална штета

Албанскиот премиер Еди Рама не е оптимист дека Албанија ќе добие датум за почеток на преговори на самитот на ЕУ в четврток. -Дали сум оптимист?...

Се утврдува причината за труењето во косовската изборна комисија

Самоопределување побара од надлежните да ја разјаснат ситуацијата во врска со, како што се наведува, „труењето“ на членови на Централната изборна комисија на Косово....

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com