17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

З.Х.

15373 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Курти: ЗСО е мртва буква на хартија, Србите да се свртат кон поумерените српски партии

Јас сум свесен за притисоците што ги доживуваат Србите од Косово од паралелните структури на Србија на Косово, од кои едната е „Српска листа“,...

Малолетничка го убила новороденчето со помош на мајка си

Припадници на сараевската полиција уапсија малолетничка под сомнение дека го убила своето новороденче, а ја уапсиле и нејзината мајка под сомнение дека и помагалнала...

Додик: БиХ не е во статус кво, туку во распаѓање

Српскиот член на претседателството на БиХ, Милорад Додик, изјави дека тоа што претседателот на СДА, Бакир Изетбеговиќ, постојано ја негира уставната структура и настојува...

За операција во Виена се чека и до 5,5 месеци

Чекањето операција во виенските болници во изминатиот период стана се подолго и подолго, предупреди пратеничката на Народната партија (ОВП) Ингрид Корошец. Кон крајот на септември...

Путин и Ердоган се среќаваат за пет дена во Сочи

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на 22 октомври во Сочи ќе се сретне со својот домаќин, рускиот претседател Владимир Путин, соопшти синоќа кабинетот на...

Финските политичари ги повикуваат жените да раѓаат повеќе деца

Во последните неколку години Финска се соочува со се понизок раст на стапката на наталитет, што особено ги загрижува властите во оваа скандинавска земја. Некои...

Турција нема да прогласи прекин на огнот на северот на Сирија

Турција нема да прогласи прекин на огнот во северна Сирија и нема да преговара со курдските борци, рече портпаролот на турскиот претседател, Ибрахим Калин...

„Не биди будала, не биди насилник!“: писмо на Трамп до Ердоган

Американскиот претседател вети дека ќе ја уништи турската економија доколку инвазијата во Сирија не се реши хумано, но заткулисниот јазик и дипломатските грешки предизвикуваат...

Гувернерката и министерката за финансии на средби со ММФ и Светската банка

Делегација предводена од гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска и министерката за финансии, Нина Ангеловска, учествува на Годишните средби на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ)...

Одлука на Владата за нови 915 милиони денари субвенции за земјделците

Нови 915 милиони денари ќе им се исплатат на земјоделците со ребалансот на Буџетот, предвидува Предлог – програмата за изменување и дополнување на...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com