17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

З.Х.

15373 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Европската перспектива на регионот тема на средбите на Мицотакис со Брнабиќ, Пленковиќ и Рама

Односите на Грција со Србија, со Хрватска и со Албанија, како и европската перспектива на регионот беа на агендата разговори на претседателот на Владата...

Полска воведува нов данок за големите продавници

Полска планира да воведе нов данок за големите продавници за малопродажба, со кој нема да ги оданочува нивните приходи, туку непријатноста што овие продавници...

Премиерот на Тунис разреши двајца министри

Премиерот на Тунис, Јусуф Чахед денеска ги разреши од должност министерот за надворешни работи и за одбрана, за помалку од две недели откако Каис...

Покачување на платата за 25 отсто за 210 научни работници

На денешната седница Владата ја усвои информацијата и ја утврди потребата од покачување на платите на вработените во Јавните научни установи (ЈНУ) за 25%...

Твининг-проект за јакнење на капацитетите на Народната банка

„Јакнење на институционалниот капацитет на Народната банка на патот кон нејзино членство во Европскиот систем на централни банки" е насловен твининг-проектот за кој денеска...

Долговите за вода повторно ќе можат да се платат на рати

JП Водовод и Канализација – Скопје ја известува јавноста и граѓаните на град Скопје, дека повторно се спроведува акцијата за наплата на долговите на...

Анкара: Ќе воспоставиме безбедносна зона во соработка со Русија

Портпаролот на турскиот претседтаел Фахретин Алтун денеска најави дека Турција ќе воспостави безбедносна зона во североисточниот дел на Сирија откако заедно со Русија ќе...

Вучиќ на прошталната вечер со Могерини: Хашиме, Федирика најмногу сака со тебе да се бакнува

На прошталната вечер која Федерика Могерини ја организираше за лидерите на земјите од Западен Балкан, големо внимание предизвика неформалниот коментар на српскиот претседател Александар...

Анкара: Турција нема да купува руски авиони

Турското Министерство за одбрана ја демантираше информацијата дека Анкара планира да купи руски ловци „Су-35″, информира Тасс. Претходно весникот „Дејли Сабах” соопшти дека Анкара и...

Израелската војска собори дрон над појасот Газа

Израелската војска соопшти вечерва дека соборила беспилотно летало на „невообичаена висина“ над појасот Газа.Израелската војска соопшти вечерва дека соборила беспилотно летало на „невообичаена висина“...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com