25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

З.Х.

14739 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Харадинај: Независноста на Косово е легитимна и правична

Независноста на Косово е легитимна и правична, а државата денес е посилна од кога и да е, порача косовскиот премиер во заминување Рамуш Харадинај,...

Израел почна со уривање на палестинските домови Источен Ерусалим

Израелските сили денеска почнаа да ги уриваат зградите во близина на воените бариери во предградијата на Ерусалим, соочени со палестински протести и меѓународни критики. Булдожери...

Мас: Да се спречи избувнување војна во Заливот

Грабнувањето на трговските бродови на други земји придонесува кон спирала на ескалација, која може да доведе до војна, изјави германскиот министер за надворешни работи,...

Индија; Повеќе од 30 мртви за еден ден од удар на молњи

Најмалку 32 лица загинале, а 13 се повредени во удари на гром во индиската провинција Утар Прадеш во текот на вчерашниот ден, откако регионот...

Запленето злато вредно 4,5 милиони евра на аеродром во Лондон

Припадници на британската Национална агенција за криминал заплениле повеќе од 100 килограми злато на лондонскиот аеродром Хитроу. Локалните медиуми јавија дека златото, за кое постои...

Победник на изборите во Украина е партијата на Зеленски, со освоени 44 проценти од гласовите

Најмалку пет партии се очекува да освојат места во парламентот во Украина по вчерашните предвремени парламентарни избори во таа земја. Според излезните анкети, победник на...

Помпео верува дека Асанж ќе биде испорачан во САД

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека верува оти Велика Британија ќе им го испорача на САД основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, обвинет за...

Напад во кафуле во Акапулко: Пет лица убиени, шест ранети

Пет лица се убиени, а шест ранети кога е отворен оган во едно популарно кафуле во Акапулко, што е најновиот случај на насилство во...

Иран разби шпионска мрежа на ЦИА?

Иранската влада објави дека разбила американска шпионска мрежа на ЦИА, со што уште повеќе се зголемуваат веќе високите тензии меѓу Иран, САД и другите...

Итна седница на британската Влада, се бара безбедна пловидба во Заливот

Британската Влада свика итна седница на која ќе се расправа за одговорот што треба да се испрати на Иран, по заплената на танкерот со...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com