17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

З.Х.

15373 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

,,Граѓаните чуваат во банките 4,3 милијарди евра“

Намалените каматни стапки влијаат, но не се решавачки фактор за домаќинствата во еврозоната да штедат по глобалната финансиска криза, покажала анализата на германската Централна...

Седница на ОН за Косово

Белград е подготвен да продолжи со дијалогот со Приштина, доколку се создадат услови, изјави српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ на синоќешната седница...

Палмер ја продолжува балканската турнеја

Специјалниот претставник на државниот секретар на САД за Западен Балкан, Метју Палмер, денеска ќе ја посети Приштина, но сè уште не е познато со...

Поради закани по живот пратеничката Хајдари доби заштита

Координаторката на пратеничката група „Демократи“ Рудина Хајдари од денеска е под заштита, по добиените закани по живот, јави дописничката на МИА. Националната гарда на Република...

Мали инциденти на студентскиот протест во Атина

Со судири меѓу дел од демонстрантите и полицијата заврши студентскиот протест во центарот на Атина. Инцидентите настанаа кога студенти од левичарски партии и здруженија, кои...

Конте на средбата со Рама: Опозицијата да седне на маса без условувања, во интерес на евроинтеграцијата

Италијанскиот премиер Џузепе Конте ја повика албанската опозиција да седне на маса со владејачкото мнозинство, без условувања, со цел да се надмине политичката криза...

Мијатовиќ: Ситуацијата со бегалците и мигрантите во Грција е експлозивна

Ситуацијата со мигрантите, вклучително и барателите на азил, на грчките острови во Егејското Море е драстично влошена во последните 12 месеца, потребни се итни...

Анкета: Над 600.000 Бугари би го продале својот глас на избори

Повеќе од 600.000 граѓани на Бугарија би го продале својот глас на избори во замена за пари, покажуваат резултатите од анкетата спроведена од „Галуп“. Истражувањето...

Во граѓанската војна во Јемен веќе има над 100. 000 жртви

Во граѓанската војна во Јемен, од 2015 година наваму, веќе има над 100.000 убиени лица, покажува програмата која го следи насилството во земјата. Проектот за...

Северна Кореја извела тестирања на повеќецевни ракетни фрлачи

Северна Кореја извела уште една успешна проба со големи повеќецевни ракетни фрлачи, јави државната агенција КЦНА. Лидерот Ким Џонг-ун „изразил задоволство“ и им честитал на...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com