-6.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

З.Х.

10919 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Српски полицаец (42) уапсен поради врска со 13-годишно девојче: Таа рекла дека е вљубена во него

Девојчето на сослушување изјавило дека е вљубено во обвинетиот со кој е во емотивна врска веќе неколку месеци, како и дека доброволно стапила во...

Коцијанчиќ: Изборите во Албанија спроведени на мирен начин

Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич изјави дека локалните избори што се одржаа во Албанија во неделата, биле спроведени во контекст на политичка поделба,...

Меѓународна потерница за Милан Радоичиќ поради убиството на Оливер Ивановиќ

Суд во Приштина издал меѓународна потерница по Милан Радоичиќ, потпретседател на Српска листа на Косово и „еден од највлијателните личности во северно Косово” кој...

Рама за „Ал Џезира”: За танго се потребни двајца

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека политиката треба да ја обедини земјата. Во интервју за „Ал Џезира”, реализирано ден по гласањето на локалните избори, Рама...

Партијата на Рама победи во 57 општини

На локалните избори во Албанија, по пребројувањето на сите гласови, во 57 од вкупно 61 албанска општина, победија градоначалниците и советничките листи на владејачката...

Санадер упатен на отслужување на шестгодишната затворска казна

Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер вчера беше упатен во Центарот за дијагностика на затворот Реметинец, кој ќе одлучи каде ќе ја отслужува правосилната шестгодишна...

Спречен терористички напад во Сиднеј, уапсени три лица

Австралиската полиција уапси три лица под сомневање дека инспирирани од ИД планирале напад врз цели во Сиднеј, вклучувајќи згради на полицијата и одбраната, судови,...

Бетел: Не бараме суперѕвезда, потребен е компромис за челниците на ЕУ

Премиерот на Луксембург, Ксавиер Бетел очекува лидерите на ЕУ денеска да постигнат компромис за назначувањето челници на европските институции. -Не бараме суперѕвезда, бараме кандидат со...

Илјадници пожарникари и војници се борат со пожари во Германија

Илјадници пожарникари, војници и припадници на цивилната одбрана и денес се борат со огромни шумски пожари во Северна Германија, во областа што се користи...

Некои пратеници го попречуваа отворањето на седницата на ЕП

Европските пратеници на десничарските партии, кои го поддржуваат брегзит, како и независноста на Каталонија, го попречуваа денешното официјално отворање на седницата на Европскиот парламент. Некои...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com