-6.6 C
Skopje
Tuesday, January 19, 2021
- Advertisement -

AUTHOR NAME

З.Х.

1991 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Мицкоски по средбата со Орбан: Зборувавме за блокираниот пат кон ЕУ, добивме недвосмислена поддршка од Унгарските пријатели

Заедно со потпретседателот Александар Николоски се наоѓаме во главниот град на Република Унгарија, Будимпешта. Утрото го започнавме со работен појадок кај министерот за надворешни...

Утре за Водици нема да се фрла крст, но МВР најави зголемено присуство

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска упати апел до верските заедници и граѓаните да ги почитуваат мерките за претстојниот празник Водици. Како што...

Пендаровски до Гир: Целосната интеграција на земјите од Западен Балкан во ЕУ е суштинска гаранција за стабилност на регионот

Претседателот Стево Пендаровски го прими шефот на делегацијата на Европската Унија во Република Северна Македонија, амбасадорот Дејвид Гир. На средбата беа разменети мислења и информации...

Јанкуловска: За уништувањето на опремата за прислушување дознав од СЈО, рутински беше проследено кај мене на потпис

Поранешната министерка Гордана Јанкуловска тврди дека не знаела дека ќе се уништува опремата со која е извршена масовна злоупотреба со нелегално прислушување иако таа...

Обезбедени 802 единици ковалесцентна плазма за третман на ковид позитивни

Од Институтот за трансфузиона медицина денеска информира дека се обезбедени вкупно 802 единици конвалесцентна плазма за третман на пациенти заразени со Ковид-19, од вкупно...

Од Србија ќе добиеме 8.000 вакцини на „Фајзер“

Србија ќе ни отстапи 8.000 вакцини од „Фајзер“, a потоа можеби и ковид-вакцини од другите производители. Премиерот Зоран Заев соопшти дека ја прифатил понудената помош...

Мицкоски за ДВ: Четири години тапкаме во место

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Дојче Веле вели дека Македонија четири години тапка во место и најави средби во Европа за...

Со победа, Македонија ќе се пласира меѓу 24-те најдобри

Селекцијата на Египет ѝ го нанесе вториот пораз на Македонија на ракометното Светско првенство (СП) во Египет. Денешниот дуел со селекцијата на Чиле е...

Озил стигна во Фенербахче: Од дете навивам за нив!

Поранешниот германски репрезнетативец со турско потекло Месут Озил е нов фудбалер на Фенербахче, откако го раскина договорот со Арсенал, каде што не добиваше шанса...

Од март, Интер со скратено име и со ново лого

Од почетокот на март оваа година, миланскиот гигант Интер и официјално ќе го промени името и логото. Всушност станува збор за кратење на официјалното...

Latest news

- Advertisement -