25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Admin

5569 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Кутињо може да се врати во Ливерпул

Напаѓачот на Барселона, Филипе Кутињо повторно може да стане играч на Ливерпул. Според „Ле 10 Спорт“ клубови од Премиер лигата, вклучувајќи го и Ливерпул, се...

Торес ја заврши кариерата

Поранешниот фудбалер на Атлетико, Ливерпул, Челзи и шпанската репрезентација Фернандо Торес на Твитер го објави своето пензионирање. – Морам да објавам нешто многу важно. По...

Сеад Кочан може да бара да му се одолжи одењето во затвор

Бизнисменот Сеад Кочан денеска го прими упатниот акт за во затвор, а во кој пишува дека на 17 јули треба да се појави на...

СДСМ: Земјата е сè поблиску до НАТО, создадовме светол пример во регионот

Резултатот во политиката и дипломатијата на ВМРО-ДПМНЕ е дека оваа партија 11 години ја држеше земјата во изолација, создаде заробена држава и режим, далеку...

„Ле Монд“: Франција, Холандија и Германија со црвено светло за Скопје и Тирана

Францускиот весник „Ле Монд“ пишува дека Франција, Германија и Холандија се трите земји што го блокирале почетокот на преговорите за членство во ЕУ за...

МОН: Нема да дозволиме ниеден ученик да остане на улица

Директорот на гимназијата „Орце Николов" Митко Димовски по вонредната средба во МОН и донесената одлука утре да нема квалификациски тест т.е. приемен испит, изјави...

Тен Хаг потпиша нов договор со Ајакс

Тренерот на Ајакс, Ерик Тен Хаг, потпиша нов договор со клубот, кој ќе го задржи на „Јохан Кројф арена“ до летото 2022 година. Тен Хаг...

Сари: Секогаш сум опкружен со скептици и знам само еден начин да се ослободам од скептицизмот

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, го даде првото големо интервју по доаѓањето на новата позиција. Тој го наследи Масимилиано Алегри на клупата на „бјанко-нерите“...

Атлетико по 13 години купи фудбалер од Реал и тоа за 40 милиони евра

Атлетико Мадрид донесе засилување од лутиот градски ривал Реал, за 40 милиони евра е купен фудбалерот од средниот ред, Маркос Љоренте. „Колчонероси“ попладнево соопштија дека...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com