17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Admin

5569 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Буфон и следната сезона ќе брани во Лигата на шампионите?

Џанлуџи Буфон по една сезона во дресот на ПСЖ одлучи да си замине од Франција. Легендарниот италијански голман имаше понуда од „светците“ да остане...

Солскјер има само 100 милиони фунти за засилувања

На Оле Гунар Солскјер му се одобрени само 100 милиони фунти за ангажман на нови фудбалери, дополнителните средства зависат од продажба на играчи. Во денешно...

Героски не доби „бањање“ пред Бихаќка, но доби уверување дека СДСМ не стои зад заканит

Новинарот, Бранко Героски, денеска не доби „бањање“ во седиштето на СДСМ на Бихаќка, како што претходно му се заканија, туку уверување дека заканувачот не...

Аферите тешко стигнуваат до ушите на институциите

Сериозни индиции за „рекет“ и изнуда на пари од страна на луѓе блиски до актуелната власт, засега остануваат без реакција од надлежните институции. Никола Тесла,...

Четворица фудбалери на Реал Мадрид заминуваат во Серија А

Шпанските медиуми пишуваат дека дури четворица фудбалери на Реал Мадрид ќе го напуштат клубот и сите ќе се преселат во италијанската Серија А. „Кралевите“...

Емануел Макрон „ја држи Северна Македонија како заложник“ во обид да поттикне подлабока интеграција во ЕУ

Емануел Макрон во средата беше обвинет дека ја држи Северна Македонија како заложник за присилно да го протурка својот сон за поблиска политичка интеграција...

ВМРО-ДПМНЕ: Ветувањето од ЕУ е дека во октомври ќе добиеме одлука, ама каква

СДСМ и Зоран Заев докажаа дека ниту можат да спроведат реформи, ниту да го подобрат стандардот на граѓаните, а уште помалку можат да не...

Собранието го чека предлогот за новите министри

Премиерот Зоран Заев денеска се очекува до Собранието да го испрати предлогот за новите министри. Собранието за овој предлог ќе расправа наредната недела. Според последните...

ПСЖ тргнува по потписот на новата ѕвезда на италијанскиот фудбал

ПСЖ пред неколку години на италијанските великани им го „украде“ Марко Верати, а сега истото ќе се обиде да го направи со уште еден...

Барселона одби да го донесе Рабио, па сега треба да му даде цело богатство

Францускиот фудбалер Адриен Рабио на крајот на месецов ќе стане слободен фудбалер, зашто му завршува договорот со ПСЖ. Рабио во претходните шест месеци не настапуваше,...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com