17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Admin

5569 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Шефот на унгарската дипломатија Сијарто во Скопје

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со...

Второ пријавување за упис во средните училишта

v Во средните училишта денеска и утре е второто пријавување за упис во прва година во учебната 2019/2020 година. Слободни места има за вкупно 23...

Бруно Фернандеш е големата желба на Солскјер

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, го одреди Бруно Фернандеш, фудбалерот на Спортинг Лисабон и соиграч на Стефан Ристовски, како една од најголемите...

Хери Мекгвајер летово ќе стане најскапиот дефанзивец во историјата на фудбалот

Хери Мекгвајер е пред трансфер во редовите на Манчестер сити, објавуваат англиските медиуми. Стоперот на Лестер сити наводно треба да премине во редовите на...

Марио Манџукиќ прави трансфер во Лацио?

Марио Манџукиќ се наоѓа на излезната врата од Јувентус, но според последните информации и понатаму ќе остане во Италија. Хрватот не е во плановите...

Герберих: Нема никакво сомневање дека местото на Македонија е во ЕУ

По добивањето на јасната препорака за отворањето на преговорите со ЕУ во рамките на извештајот за постигнат напредок од страна Европската комисија од вас...

Шпанскиот шампион во офанзива: Познато е што Барселона му нуди на ПСЖ за Нејмар

Бризилецот Нејмар по се изгледа и ова лето ќе биде актуелна тема, а причината за тоа е можното заминување од таборот на Пари Сен...

Меркел ќе се заложи за датум за преговори за Северна Македонија

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека ќе се заложи за одредување датум за почеток на преговори на Северна Македонија за членство со ЕУ, јави...

Финансиската полиција поднесе кривична за директорот на МТВ, Цветковски

Управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава против директорот на МРТ Марјан Цветковски заради злоупотреба на службената должност со што ѝ нанел штета ...

АВМУ ги осуди заканите кон Героски

По последните закани упатени кон новинарот Бранко Героски, Агенцијата за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги порача дека каков било обид за спречување на слободата...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com