17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Admin

5569 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Налогот на руската вакцина „спутник 5“ доби ограничување на „Твитер“

Социјалната мрежа „Твитер“ го ограничи пристапот до официјалниот налог за промоција на „спутник 5“ – руската вакцина против коронавирусот. На налогот е издадено предупредување дека...

Берлускони примен во болница поради проблеми со срцето

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (84) итно е примен во болница во Монако поради проблеми со срцето, изјави денеска неговиот личен лекар. Алберто Зангрило рече...

Mосква во февруари ќе побара ЕУ да ја одобри руската вакцина

Русија следниот месец ќе поднесе официјална апликација за да добие одобрение од Европската Унија за вакцината „спутник 5“, објави Кирил Дмитриев, шеф на рускиот...

Од вчера влез во Србија без ПЦР-тест

Граѓаните од земјите во регионот, вклучително и Македонија, од вчера може да патуваат во Србија без ПЦР-тест. „Од 14 јануари, Република Србија ќе го укине...

За вакцинирање се пријавиле 51 пратеник во хрватскиот парламент

Една третина односно 51 пратеник во хрватскиот Сабор се пријавиле за вакцинирање против Ковид-19. Пратениците ќе бидат вакцинирани во понеделник во 13 часот, објави „Индекс.хр“. Според...

Во Турција започна имунизацијата со кинеска вакцина

Турција започна со вакцинација против коронавирус, а вакцината на кинеската компанија „Синовак“ први ја примија здравствените работници во болниците низ целата земја. Откако беше одобрена...

Ана Бранбиќ ја прими втората доза од вакцината на „Фајзер“

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска ја прими и втората доза од вакцината на Фајзер. При ревакцинацијата таа ги повика граѓаните масовно да се...

Ана Бранбиќ ја прими втората доза од вакцината на „Фајзер“

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска ја прими и втората доза од вакцината на „Фајзер“. При ревакцинацијата таа ги повика граѓаните масовно да се...

Пелоси: Конгресмените ќе мора да платат казна од 10.000 долари ако избегнат претрес на влезот во Домот

Спикерот на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, рече дека сака да воведе казни до 10.000 долари за пратениците кои ќе одбијат да поминат низ скенирање...

ОН со предупредување: Ќе има глад каква што не е видена 40 години

Не стивнуваат реакциите по одлуката на американската администрација да ги стави јеменските хути на списокот на терористички организации. Предупредување пристигна од ООН. Помошникот на генералниот...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com