25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Admin

5569 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Руски имунолог: Напролет нема да има нов бран на коронавирус

Рускиот специјалист за особено опасни инфекции, доктор на медицински науки Владислав Жемчугов, рече дека не очекува нов бран на коронавирусот напролет, бидејќи дотогаш ќе...

Во Словенија опаѓа бројот на новозаразени, но нема ублажување на мерките

Во Словенија во последните 24 часа потврдени се 1.478 нови инфекции со коронавирус, а 23 пациенти починале од компликации со Ковид-19, објави словенечкото Министерство...

Русија објави зошто некои паметни часовници ќе ги смета за шпионски уреди

Паметните часовници во Русија може да се третираат како специјални технички уреди чиј увоз на територијата на Руската Федерација е ограничен, доколку нивната функционалност...

Лагард: Да се регулира тргувањето со биткоинот поради перење пари

Претседателката на Европската централна банка, Кристин Лагард, повика на глобално регулирање на трговијата со биткоин, наведувајќи дека оваа дигитална валута во некои случаи се...

Црногорската влада се согласи да формира нова авиокомпанија

Владата на Црна Гора на денешната седница донесе одлука за формирање нова авиокомпанија „To Montenegro“. Во соопштението на Владата се вели дека четири милиони евра...

Германија прогласена за најиновативна економија во светот

Германија е прогласена за најиновативна економија во светот, откако го презеде првото место од Јужна Кореја по шест години. Германија се најде на врвот на...

Во Кина најголем број новозаболени од 1 март досега

Официјални лица во Кина објавија најголем број нови дневни случаи на Ковид-19 во последните 10 месеци, а поради тешката епидемиолошка состојба на североистокот на...

СЗО: 95 отсто од произведените вакцини се распоредени во само 10 земји

Шефот на европскиот огранок на Светската здравствена организација (СЗО), Ханс Клуге, изјави во Копенхаген дека 95 проценти од вакцините против Ковид-19, кои се произведени...

„Билд“: Меркел размислува да воведе најстрого заклучување досега

Германската канцеларка, Ангела Меркел, наводно размислува за воведување досега најстрогo заклучување во земјата, пишува „Билд“. Ваквата блокада би значела целосно затворање на државата. Денеска, во Германија...

Во Австрија задолжителен негативен тест за влез во театар и за хотелско сместување

Австрискиот парламент денеска одобри владата да воведе задолжителен негативен тест за одење во театар и за хотелско смесутвање и покрај воздржаноста на некои деловни...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com