14.8 C
Skopje
Wednesday, September 22, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Admin

5562 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Филипче: Најкритично е во Тетово, каде што заболените биле на прослави

Министерот за здравство, Венко Филипче на прес конференција ги соопштува новите мерки поврзани со зголемениот број заболени од ковид-19.  на почеток сме на нов бран...

Две нови жаришта кај Делчево, се проширува и пожарот кај Пехчево

Пожарот во Делчевско е активен и создадени се две нови жаришта и тоа во селото Разловци, на местото викано Чокалица, додека другата локација е...

Шилегов: Новата висока скала беше клучна за брзото гасење на пожарот на катната гаража

Благодарение на брзата интервенција на скопските пожарникари екипирани со новата 45 метарска повеќенаменска противпожарна скала, пожарот што вечерва избувна во ресторанот Рагуза на покривот...

ЕК: Имаме доволно дози на вакцини, не ја разгледуваме кинеската

Во врска со најавата дека Унгарија, поради бавната испорака на европски вакцини, размислува за увоз на лесно достапни кинески вакцини, Брисел вели дека нема...

Компанијата на Безос сака во април да ги испрати првите патници во вселената

Компанијата „Блу ориџин“, сопственост на милијардерот Џеф Безос, сака во април да ги поведе првите патници на лет со своето вселенско летало „Њу шепард“,...

Меѓународна анкета: Британците и Данците се најсклони на вакцинација, Французите и Полјаците многу поскептични

Денеска се објавени резултатите од големо меѓународно истражување за вакцинацијата против Ковид-19, пренесе агенцијата „Ројтерс“. Резултатите покажуваат дека подготвеноста за вакцинација против Ковид-19 е зголемена...

„Фајзер“ ја намалува испораката на вакцини во Европа поради ограниченото производство

Компанијата „Фајзер“ привремено ќе ги намали испораките на вакцини во Европа, објави норвешкиот Институт за јавно здравје. Испораката ќе се намалува сè додека американската компанија...

Нов земјотрес со јачина од 4,1 степен ја погоди Хрватска

Нов земјотрес со јачина од 4,1 степен според Рихтеровата скала денеска околу 13 часот ја погоди областа на Петриња. Ова е 26. земјотрес што се...

Повеќе од 1.000 невработени се охрабриле да отворат свој бизнис за време на корона-кризата

1.468 нови бизниси се отворени преку програмата за самовработување на Агенцијата за вработување, соопшти директорот Абдуш Демири. Невработените лица најчесто се охрабруваат да почнат бизнис...

Меркел загрижена поради новиот вид коронавирус, бара итна реакција

Бројот на лица заразени со коронавирус во Германија надмина два милиони, додека бројот на смртни случаи од последиците од оваа инфекција достигна речиси 45.000....

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com