29.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

S B

2770 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Паника на крузер: Патниците врескаат од страв, снимката доби 49 милиони прегледи (ВИДЕО)

Неверојатно голема ајкула ги исплаши туристите на крузер, кои врескаа гледајќи ја како кружи околу бродот. Музичарот Алекс Албрехт објави снимка од ајкулата на Тик...

Во Бангладеш уапсен човек кој убил 70 бенгалски тигри и 20 години и бегал на полицијата

Хабиб Талукдер, попознат како „Тигар Хабиб”, кој е осомничен за убиство на 70 загрозени тигри е уапсен во Бангладеш по 20-годишна потрага по него,...

Купувачи на најскапиот автомобил во светот се Бијонсе и Џеј Зи?!

Производителот на ултра-премиум автомобили од островот, Rolls-Royce, пред само неколку дена го претстави моделот наречен Boat Tail, кој во истиот момент се устоличи како...

Докажано – жените се подобри возачи од мажите

Најновите податоци на Заводот за статистика на Австрија (Statistik Austria), од истражување спроведено во 2013 година, покажуваат дека жените се сепак подобри возачи, односно...

Oд денеска до 7 јуни „Танц фест Скопје 2021“ под мотото „Украдени движења“

Под мотото „Украдени движења“ од денеска до 7 јуни ќе се одржи реномираниот фестивал за современ танц „Танц фест Скопје 2021“. +OdПо 17. пат,...

СЛИКАТА ОД ЏЕЈ ЛО И БЕН АФЛЕК КОЈА ГИ ЗАПАЛИ МРЕЖИТЕ, ОВОЈ ДЕТАЛ НИКОЈ НЕ ГО ЗАБЕЛЕЖА: Дали навистина 20 години ја чекал НЕА?

Помирувањето на Џенифер Лопез и Бен Афлек, по скоро две децении разделба, предизвика ентузијастички реакции кај луѓето ширум светот. Нивните заеднички фотографии од празникот ја...

Зошто ќерката на Меган и Хари ќе ја промени историјата?

Поранешната актерка Меган Маркл и принцот Хари ќе добијат второ дете во текот на летото. Странските медиуми пишуваат дека нивната ќерка ќе биде таа...

Ѝ ИСПРАЌА ЦВЕЌЕ, Ѝ ПИШУВА ПИСМА: Славниот глумец се обидува да ја освои Анџелина Џоли

Познатиот актер Џони Деп наводно е сериозен во намерата да ја освои Анџелина Џоли затоа што смета дека тие се совршени едни за други....

Тие ја диктираат модата: Славната манекенка Ирина Шајк и нејзината ќерка се вистински модни трендсетерки

Ирина Валериевна Шаиклисламова, попозната како Ирина Шајк, е позната руска манекенка и актерка, која сега живее и работи во САД. Има работено на модни ревии...

НАОМИ КЕМБЕЛ НИКОГАШ НЕ БИЛА ПОСРЕЌНА: Откри како се чувствува во улогата на мајка! (ФОТО)

Јавноста претпоставува дека Наоми се решила за посвојување на девојчето, но засега манекенката не се изјаснила Пред неколку дена, Светот беше шокиран од веста дека...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com