23.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

S B

2770 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Се очекува одлука за евентуално екстрадирање на Асанж во САД

Денеска ќе се знае дали основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, ќе биде екстрадиран во САД, кога се очекува одлуката на британската судијка Ванеса Барејцер. Доколку...

Пронајдени телата на седум жртви по свлечиштето во Норвешка

Телата на седум жртви беа пронајдени во потрагата по исчезнатите, откако одрон направи големи штети на околу 30 километри од норвешката престолнина Осло. Четири тела...

ПРВ ПАТ го покажа својот тримесечен син! Носи облека од 500 евра!

Пред три месеци, 37-годишната пејачка Ники Минаж го роди своето прво дете, синот Симба. Имајќи предвид дека целата бременост ја држела „под клуч“, не...

Фановите на Салма Хајек не веруваат како изгледа во костим за капење на 55 години: Се прашуваат дали старее

САЛМА ХАЕК последните денови од 2020 година ги помина во бикини, а фотографиите кои ги објави на Инстаграм ги остави нејзините фанови без здив. „Последните...

Викторија го принудува Дејвид на „магична“ терапија за спасување брак

Тие се сакаат, не се сакаат. Тие се разведуваат, не се разведуваат. Еден од најинтригантните парови, кој и по 20 години брак не престанува...

Необични обичаи ширум светот кои мора да ги знаете за да не ги навредите домаќините

Одредени обичаи и навики на луѓето од земјите ширум светот кои сакате да ги посетите треба да ги знаете, за да не се случи...

Совет од НУТРИЦИОНИСТ: Не започнувајте диета за време на ПРАЗНИЦИТЕ!

Празниците се во тек и сите знаеме што значи тоа. Особено за нашето здравје и изглед. Ретко кој успева некој да не претерува со храна, што...

Корисен трик: Стоматолог покажа како да ги исчистите правилно четките за заби!

Миењето заби е основна хигиенска навика, но малку луѓе знаат дека четката за заби треба редовно да се чисти.Популарниот стоматолог на ТикТок, д-р М,...

Пристигнуваат уште четири смартфони со Snapdragon 888 чип

Xiaomi Mi 11 е првиот телефон претставен со најновиот премиум чипсет на компанијата Qualcomm – Snapdragon 888. Дојавувачот Digital Chat Station сега известува дека...

Sony во првиот месец продал 3,4 милиони PlayStation 5 конзоли

Sony испорача 3,4 милиони PlayStation 5 конзоли во првите четири недели од објавата на уредот. Тоа ја сместува најновата конзола пред резултатите што ги...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com