21.8 C
Skopje
Tuesday, June 22, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

S B

2770 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Хамас ги критикува ОАЕ за увозот на стоки од израелските населби

Палестинската група Хамас во неделата ги осуди Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) за увоз на стоки од израелските населби на окупираниот Западен Брег, пренесува „Анадолија“. Во...

Германски десничар за малку ќе починеше од коронавирус, но сè уште не верува во пандемијата

Томас Сајц, политичар од редовите на крајната десничарска Алтернатива за Германија (AfD), иако за малку ќе починеше од последици предизвикани од коронавирус, сепак негира...

Генералниот секретар на ООН сака уште еден мандат

Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш им соопшти на петте постојани членки на Советот за безбедност дека би сакал уште еден мандат, објави...

Шест радио станици во Црна Гора ќе ја прекинат програмата 12 часа

Шест локални радио станици во Црна Гора денеска ќе прекинат со емитување програма во следните 12 часа поради финансиски проблеми. На тој начин тие сакаат...

Попушта коронавирусот во Хрватска: 230 новозаразени, 35 починати

Во последните 24 часа во Хрватска се пријавени 35 смртни случаи и 230 новозаразени со коронавирус, соопшти денеска Националниот штаб за цивилна заштита. Во моментов...

Земјотрес со јачина од 3.9 степени ја погоди Хрватска, жителите на Петриња досега почуствувале над 750 земјотреси

Во централна Хрватска синоќа во 00.28 часот бил почуствуван нов земјотрес, кој според ЕМСЦ имал јачина од 3.9 степени по Рихтер. Загребскиот портал Индекс.хр известува...

Колку витамин Д му е потребен на здрава личност за да се заштити од корона?

Луѓето умираат поради последиците од недостаток на витамин Д.Тој е најважен за заштита на организмот од вирусот корона, но и од други сезонски вируси,...

МИСЛИТЕ дека го изгубивте чувството за мирис и вкус? Лекарите велат да направите ТЕСТ со овие 5 намирници!

Иако дури 77 проценти од заболените од корона го губат чувството за мирис и вкус, треба да се има предвид дека ова можеби не...

Дали симптомите на британскиот вид на корона вирус се разликуваат од оригиналната варијанта?

На крајот на декември минатата година, во Велика Британија се појави нов вид на корона вирус, кој веќе беше широко распространет и брзо ги...

Прирачникот за жени од 1968 година е актуелен и денес: Мора да го прочитате ова!

Идеална жена? Постои ли? Се разбира не. Но, здравиот прагматизам и елеганција ослободени од илузија ќе бидат корисни. Една дама, остроумна и духовита, малку...

Latest news

- Advertisement -spot_img