23.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

S B

2770 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Лекарите ги коментираа митовите на социјалните мрежи за вакцината против ковид

Со сите митови споделени од групи на социјалните мрежи, оној дека вакцината ќе предизвика неплодност, секако е неточен. Иако не е новa појава, митовите за...

Престанете да се ГРИЖИТЕ: Си нанесувате штета самите на себе, ментално, но и физички

Поради прекумерна напнатост и стрес, имунитетот ослабува, а организмот станува подложен на болести Прекумерната грижа остава последици врз менталното и физичкото здравје. Може да предизвика стрес,...

Intel ја објави првата U-серија процесори способна за 5GHz брзини

Intel во текот на виртуелниот настан Computex 2021 објави нови процесори во рамките на својата платформа Tiger Lake, а во прашање е U-серијата наменета...

Исландските глечери се намалуваат многу брзо, им се заканува целосно исчезнување

Исландските глечери, на кои им се заканува целосно исчезнување до 2200 година, веќе изгубија 750 километри квадратни површински простор од почетокот на 2000 година...

Google Photos: Нови ограничувања за корисниците

Google Photos сака пари, и тоа е причината што корисниците наскоро ги очекуваат ограничувања кои се во врска со просторот за складирање. Сервисот наскоро полни...

WhatsApp нема да им ги ограничи функциите на корисниците кои не ги прифатиле новите правила

WhatsApp соопшти дека корисниците ќе ги изгубат функциите на неговата апликација, доколку до 15. мај не ги прифатат новите правила, но планот се промени. „По...

СЗО: Варијантите на коронавирусот добија нови имиња – алфа, бета, делта

СЗО одлучи варијантите на коронавирусот да ги именува со буквите од грчката азбука во обид да се поедностави изговорот и да се избегне стигматизација...

Иста како мама: Ќерката на Хајди Клум е вистинска убавица (ФОТО)

Наследничка на познатата манекенка Хајди Клум, тргна по стапките на познатата мајка и младата Лени веќе можеме да ја видиме на насловните страници на...

ФОТО: Роверот на Марс снимил необични светлечки облаци

На Марс нема многу облачни денови, поради неговата ретка и сува атмосфера. Облаците обично се формираат на екваторот во најстудените денови од годината, кога...

Мараја Кери возврати на тужбата на брат ѝ за клевета

Мараја Кери возврати на тужбата за клевета што ја поднесе нејзиниот брат и тврди дека е во јавен интерес таа да зборува за него...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com