7 C
Skopje
Thursday, March 4, 2021
- Advertisement -

AUTHOR NAME

S B

1274 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Фон дер Лаен: ЕУ купува дополнителни 300 милиони дози вакцина

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, најави дека ЕУ ќе купи дополнителни 300 милиони дози вакцина од компаниите „Фајзер“ и „Бионтек“, со...

Од следната недела влегување во Англија само со негативен тест

Британската влада ќе побара од луѓето што влегуваат во Англија да покажат негативен тест на коронавирус од следната недела, по пристигнувањето, со цел да...

Доктор починал две недели по вакцинирањето против Ковид-19

Американскиот лекар Грегори Мајкл почина по повеќе од две недели откако ја прими вакцината на Фајзер против Ковид-19, пренесува Дејли меил, повикувајќи се на...

Клуге: Западен Балкан ќе добиe вакцини рамномерно, како што ги добива Србија

Регионалниот директор на Светската здравствена организација (СЗО) за Европа, Ханс Клуге, денеска на редовната прес-конференција за коронавирусот, рече дека земјите од Западен Балкан ќе...

Ердоган-Рама: Нема да дозволиме ФЕТО да ги труе односите меѓу Турција и Албанија

Албанија и Турција се согласија дека терористичката организација ФЕТО претставува закана за двете земји. Затоа нема да дозволиме ФЕТО да ги труе односите меѓу...

Нов потрес меѓу Петриња и Сисак

Уште еден земјотрес ја погоди денеска централна Хрватска, шест минути по пладне, јавуваат локалните медиуми. Епицентарот на последниот во серијата потреси бил меѓу Сисак и...

Нови 43 жртви на Ковид-19 во Хрватска, заразени уште 562

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани нови 562 случаи на зараза со корона вируспт, а бројот на активни случаи е 6.272. Од нив...

Меркел гневна: Tрамп нема волја да го признае поразот

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изрази гнев и разочарување поради упадот на приврзаниците на американскиот претседател Доналд Трамп во зградата на Конгресот. Таа го обвини...

Издаден налог за апсење на Трамп во Ирак

Ирачкото правосудство издаде налог за апсење на Доналд Трамп во врска со убиството на иранскиот генерал Касим Сулејмани и соработникот Абу Махди ал-Мухандис. Убиството се...

Макрон: Тоа што се случи во Вашингтон дефинитивно не е американски

Тоа што се случи во Вашингтон секако не е американски, изјави францускиот претседател Емануел Макрон од Елисејската палата на француски и на англиски јазик. На...

Latest news

- Advertisement -