21 C
Skopje
Monday, May 17, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

S B

2510 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

СЛАВНИ БЕЗ ДИПЛОМА: Немаат завршено средно училиште, а имаат милиони на сметките

Светските лица често истакнуваат дека образованието е многу важно и ги охрабруваат младите да одат на училиште. Но меѓу нив има и такви кои...

БОМБА ВО 6-ТАТА ДЕЦЕНИЈА: Славната глумица се СОБЛЕЧЕ во бикини и го покажа бруталното тело!

Британската актерка Елизабет Харли (55) е една од оние кои изгледаат „како да не остареле“ и никогаш не ѝ е непријатно да се разголува...

БИЈОНСЕ ГО СПАСУВА БРАКОТ: „Редовно посетуваат брачен советник“

Еден од најпознатите парови во светот на шоубиз, 39-годишната пејачка Бијонсе и 51-годишниот рапер и музички продуцент Џеј Зи имаа подеми и падови во...

ШОК! Погледнете како изгледа двојничката на Кејт Мидлтон, која заработува милиони заради нејзината сличност со војвотката!

Габриела Мунро Даглас живее во јужен Лондон со нејзиниот партнер Мајкл и седуммесечните бебиња Меј и Џој, во стан што успеа да го купи...

ТОМ КРУЗ ЈА ПРОДАЛ КУЌАТА ВО КОЛОРАДО ЗА САМО 39,5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ! 7 спални, 9 бањи, фитнес центри (ФОТО)

Легендарниот актер Том Круз ја продаде куќата во Колорадо за 39,5 милиони долари. Толку и бараше за неа пред само два месеци. Луксузната вила, заедно...

СЕ СНИМА ПРВИОТ ФИЛМ ВО ВСЕЛЕНАТА! Откриено е која позната актерка ја добила главната улога, и еве кога ќе полетаат од Земјата!

Професионалните космонаути се прашуваат дали телевизијата ќе може да најде спонзори или ќе бидат издвоени две милијарди руби од државниот буџет. Актерката од Москва, Јулија...

ХЕРПЕСОТ ИСЧЕЗНУВА ЗА САМО 1 ДЕН: 4 ефтини народни лекови кои ефикасно го решаваат проблемот

Постојат повеќе од двесте видови на херпес во светот: симплекс, водени сипаници, херпес на воспалено грло, херпес зостер, цитомегаловирус … Лекарите разликуваат осум видови...

Големо истражување: „Интервјуирав 500 среќни луѓе. Нивните навики ќе ви го променат денот“

Мишел Вакс известува: „Ние честопати го комплицираме концептот на среќа, но она што го открив зборувајќи со многу луѓе, кои постигнаа среќа и добри...

Ослободете се од стресот за 90 секунди: 3 едноставни техники кои можат да ви помогнат во напнати ситуации

Слушајте го вашето тело, но и вашите мисли Со оглед на секојдневните обврски што ни претстојат и проблемите со кои се соочуваме, не е ни...

Научници тестираат ултра-брза верзија на Wi-Fi со помош на ласери

Меѓународен тим на специјалисти кои работат на Факултетот за инженерство и применети науки на Харвард станаа првите научници кои користат ласер како предавател на...

Latest news

- Advertisement -spot_img