4.8 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

M O

749 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Инспeктop од Куманово се договapa со дилep?! – „Hикoj немa да те диpa од кoлегите“

На социјалните мрежи на Интернет се забрзано се шири видео од разговор наводно помеѓу инспектор за наркотици и дилер, во кој што инспекторот на...

Мајка пријавила сексуално вознемирување врз малолетна ќерка

Мајка пријавила дека синоќа во дворот на семејната куќа во Гостивар, нејзината ќерка била сексуално вознемирена од малолетник. Според СВР Тетово, четириесет и тригодишна гостиварка...

Заев: Важно е да расте платата, но при тоа да не ги губиме работните места

За нас важно е следењето на трендовите со невработеноста, како и зголемување на инвестициите, на приходите, на просечната и минималната плата. Важно е да...

Адеми се повреди, главоболки за Мрме

Дополнителните прегледи ќе треба да откријат дали Адеми има скршеница на стапалото, а доколку постои такво нешто, тогаш тоа ќе биде дополнителен проблем затоа...

Мурињо ќе ги „решава проблемите“ со ангажман на Фелаини

Играчот за врска на Шандонг Луненг, Маруан Фелаини, може да се врати во Англија, објави „Би-би-си Спорт“. Според британскиот медиум, тренерот на Спарс, Жозе Мурињо...

Роналдо одново фрли дрес, но сега на Јувентус, Пирло го брани

Големата ѕвезда на Јувентус Кристијано Роналдо одново нервозен на еден натпревар. Сега на мечот со Џенова во Серија А. „Бјанконерите“ го добија дуелот со...

Од денеска отворени средните училишта во Грција

Грција денеска ги отвори средните училишта, по петмесечна блокада поради коронавирусот. Отворањето на училиштата се случи откако грчките власти ставија на располагање домашни тестови, за...

Експерти: Иако болниците во Словенија се полнат заклучувањето даде резулати

Во Словенија, нови 287 заразени со коронавирус се потврдени во последните 24 часа а седум лица се починати од Ковид-19. Статистиката за коронавирусот покажува дека...

Борисов: Цената на вакцината на „Фајзер“ скокна од 12 на 19,5 евра

Бугарскиот премиер Бојко Борисов во неделата откри дека цената на вакцината на „Фајзер“/ „Бионтек“ против коронавирус скокнала од 12 на 19,5 евра. Тој тоа го...

Latest news

- Advertisement -spot_img