23.8 C
Skopje
Friday, June 25, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Ж.А.

1081 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Мицкоски: Убеден сум во победа на ВМРО-ДПМНЕ од 61 пратеник и 100 илјади разлика повеќе од СДСМ

Нормално е и не гледам што е чудно опозицијата која смета дека владата работи погрешно, дека има големо незадоволство од истата, да бара предвремени...

Собранието денеска ќе расправа за разрешувањето на Јанева

Претседателот на Собранието Талат Џафери за денеска во 13 часот ја закажа собраниската седница на која единствена точка е разрешувањето на специјалната јавна обвинителка...

Разрешување на Јанева, опозицијата бара итна седница

Опозицијата бара претседателот на Собранието, Талат Џафери, да свика итна седница за разрешување на Катица Јанева. Според ВМРО-ДПМНЕ, доколку седницата не се свика пред...

Откако дојде животот, за 15 месеци си заминаа 300.000 граѓани

Сакајќи да ја оправда потребата од ангажирање на ИФИМЕС, премиерот Зоран Заев отвори нова дилема. ТВ Алфа го анализира неговиот одговор прашањето зошто ИФИМЕС...

Премиерите на Вишеградската група ја повикаа ЕУ за одлука за пристапни преговори за Северна Македонија и Албанија

Премиерите на државите на Вишеградската група на денешната средба во Прага со претседателите на владите на земјите од Западен Балкан, меѓу кои и премиерот...

Ахмети: Проблемот со СЈО треба да го решаваат двете најголеми македонски партии

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети денеска изјави дека проблемот со Специјалното јавно обвинителство (СЈО) треба да го решаваат, како што...

Пратеникот на ЦДУ, Крихбаум за ДВ: Бундестагот ќе даде „зелено светло“ за Северна Македонија

Скандалот „Рекет“ и неуспехот да се најде компромис околу Законот за јавно обвинителство нема негативно да влијаат на шансите на Скопје да добие почеток...

(ВИДЕО) Мицкоски: Тука сум, апсете!

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Мицкоски сторил кривично дело со тоа што јавно покажа дека поседува документи со искази од случајот „Рекет“ повикувајќи се...

Дескоска: Дадовме предлог вработените од СЈО да бидат префрлени во републичкото ЈО

Министерката за правда Рената Дескоска во изјава за МИА вели дека за време на разговорите за законот за Јавното обвинителство предложиле вработените...

Latest news

- Advertisement -spot_img