4 C
Skopje
Sunday, April 11, 2021
- Advertisement -

AUTHOR NAME

Ж.А.

926 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Муареми: Акцијата за тутунот ќе ги зафати и Министерството за економија и Царината

По заплената на тутунот од забранетата сорта Вирџинија, Управата за финансиска полиција се фокусира на откривање на начинот на кој стоката влегла во земјава....

Централен одбор на НСДП: Изборниот модел треба да се промени

НСДП донесе Одлука за распишување на внатрепартиски избори заради одржување на конференции за избор на органи и носители на функции во општинските организации. На седницата...

Во Охрид и Битола најмногу почувствуван земјотресот што ја погоди Албанија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, денес околу 15 часот регистрирше земјотрес со епицентар 180 километри југозападно од Скопје, во соседна Албанија, кој...

Oпозицијата бара итно рушење на дивоградбите во Охрид

СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески ја охрабруваат урбаната мафија во Охрид и покрај сериозната закана градот да ја загуби титулата од УНЕСКО, обвинува ВМРО-ДПМНЕ...

Мицкоски за К5: Со Пендаровски ќе седнам кога ќе им се извини на Македонците за Гоце Делчев (ВИДЕО)

Дел од ексклузивно интервју на Канал 5 со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во кое зборува за евроатлантските перспективи на Македонија, за метлата на...

Царовска: Со години ЛГБТИ заедницата во земјава беше невидлива, веќе нема да биде така

На првата парада на гордоста во нашата земја која денеска се одржа во Скопје свое обраќање имаше и министерката за труд и социјална политика, ...

Спасовски: Во државата одговорност мора да има за секој Спасовски: Во државата одговорност мора да има за секој | opserver.mk

Во државата одговорност мора да има за секој, изјави денеска министерот за внатрешни работи Иливер Спасовски, во коментар на случајот кој новинарот...

Јанакиески и уште седуммина приведени добија 30 дена притвор

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, нотарите и државната правобранителка Емилија Радојкова добија 30 дена притвор. Основниот кривичен суд во Скопје информира дека...

,,Генсекот” на Заев договара спорен тендер вреден 7 милиони евра (АУДИО+ТРАНСКРИПТ)

Пред вас е шокантен разговор меѓу тројца високи државни функционери за тендер финансиран од Европската Банка за Обнова и Развор (EBRD) кој тргнувајќи од...

ОЈО контра Заев: Нема истрага за „Кики и Коки“

Од Основното јавното обвинителство информираат дека за случајот во кој, според шпекулациите кои постојат во јавноста, сопственик на медиум рекетира и изнудува пари од...

Latest news

- Advertisement -