24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Ж.А.

1518 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Туфегчиќ: Конфликтот меѓу двете клучни институции за борба против корупцијата е опасен за општеството

Ваков јавен конфликт помеѓу две клучни институции за борба против корупцијата е пред се општествено опасен – пишува во објава на Фејсбук адвокатот Владимир...

Муареми ќе поднесе кривична против Русковска, претресот бил тенденциозен

Директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми до крајот на неделата ќе поднесе кривична пријава против обвинителките Вилма Русковска, Ивана Трајчева и Елизабета...

Ни треба опозиција што ќе се надмине себеси и што ќе зборува за забрзување на процесите кон ЕУ, порача Ковачевски

Ни треба опозиција што ќе се надмине себеси, опозиција што ќе зборува за тоа на кој начин побрзо ќе се одвиваат процесите кон ЕУ....

МНР и МО со заеднички одговор до Русија и Захарова: Oдлуките ги носиме самостојно

Република  Македонија е суверена држава која одлуките ги носи самостојно водејќи се од принципите на почитување на меѓународното право, Повелбата на ООН, принципите и...

Владата ја усвои Информацијата за нацрт-концептот на даночни реформи

Денеска Владата на Република Македонија, преку видеоконференциска интернет врска, ја одржа 67-та седница. На предлог на Министерството за финансии, министрите ја разгледаа и усвоија Информацијата...

Скопската зоолошка доби нов директор

Драган Илиевски е нов В.Д. Директор на ЗОО Скопје. Илиевски има повеќе од 20 години работно искуство на раководни позиции во приватниот сектор. Дипломиран машински...

Зоран Попов и официјално е нов македонски амбасадор во САД, Агнеза Руси оди во Софија

Досегашниот државен секретар во Министерството за надворешни работи, Зоран Попов, го помина филтерот на Собранието. Тој пред членовите на Комисијата за надворешна политика, на...

Вархеи до опозицијата: Палењето документи во Собранието беше преминување на црвената линија

„Постојат јасни граници за цивилизираната политика, а моја проценка е дека многу од тие црвени линии беа преминати од опозицијата во Македонија“, оцени денеска...

Гир: Почна одбројувањето до влезот во ЕУ

Добра вест е што минатата недела Европската Унија почна преговори за членство со Северна Македонија и Албанија. Тоа се одлични вести, тоа е историски...

Отворен Балкан: Заеднички ќе бидат пребродени енергетската криза и недостатокот од храна

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи заедно со своите колеги од Албанија и Србија Арбен...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com