20.8 C
Skopje
Tuesday, September 28, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Ж.А.

1346 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Заев очекува исчекор во односите со Бугарија по изборите таму и во Македонија

Премиерот Зоран Заев денеска рече дека очекува исчекор во односите со Бугарија по завршувањето на локалните избори во Македонија на 17 октомври, како и...

„Како мене нема во Македонија и Европа“ – Данела Арсовска се испофали на првата прес конференција

„Независната“ кандидатка Данела Арсовска, поддржана од партиската коалиција ВМРО-ДПМНЕ-АА-АЛТЕРНАТИВА, се испофали себеси на првата прес-конференција по потпишувањето на кодексот за фер избори во Советот...

Од октомври нови мерки со кои ќе може да функционираат само целосно вакцинираните, вели Филипче

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и...

Пендаровски и Штајнмајер -отпочнување на македонските пристапни преговори со ЕУ позитивно ќе влијае на регионот

Македонскиот претседател Стево Пендаровски на маргините на 76. Генерално собрание на Обединетите нации, во Њујорк се сретна со германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер. На средбата...

Османи во Њујорк положи цвеќе во Меморијалниот музеј за 11 септември

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76. заседание на Генералното собрание, го...

Пендаровски ќе се обрати на Генералното собрание на ОН во Њујорк

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Генералната дебата на 76. Сесија на Генералното собрание на Обединетите нации во...

Воспоставивме дипломатски односи со Филипини

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и неговиот колега од Филипини, Теодоро Л. Локсин, потпишаа заедничко комунике за воспоставување дипломатски односи меѓу двете земји. „Ваквиот...

Шилегов од Ѓорче Петров: Ги реконструиравме улиците 4-ти Јули и Ѓорче Петров, а Лука Геров ја завршуваме до крајот на годинава

Градоначалниците на Град Скопје, Петре Шилегов и на Општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски вечерва ги посетија населбите Дексион и Кисела Јабука во оваа скопска...

ШИЛЕГОВ ВО УСЈЕ: ГО ЗАБРАНИВМЕ ГОРИВОТО БАЗИРАНО НА ОТПАД ВО ИНДУСТРИЈАТА НА БАРАЊЕ НА ГРАЃАНИТЕ

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов вечерва ги посети населбите Усје и Драчево во скопската општина Кисела Вода. СДСМ покажа и докажа дека има слух...

Самит ЕУ-Западен Балкан на 6 октомври, домаќин ќе биде Јанез Јанша

Самитот ЕУ-Западен Балкан ќе се одржи на 6 октомври на Брдо кај Крањ во Словенија и ќе ги собере шефовите на држави или влади...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com