5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Ж.А.

1518 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Хобс, Катарза и Канаста

Арсим Зеколи Дали вестите од ЕУ се драматично лоши за Македонија? Можеби се, но не помалку отколку што се и за самата ЕУ. Дали истата...

Љубоморство и завидлизам

Напишано од Сашо Орданоски Зошто е овој голем напор на истакнати првенци од ВМРО-ДПМНЕ да го девалвираат објективниот успех на евро-атлантската агенда на...

За три недели албанската гранична полиција и Фронтекс откриле 400 имигранти

Oд почетокот на мисијата на Фронтекс во Албанија 22 мај до сега откриени се околу 400 имигранти во зелениот појас на албанско-грчката граница. Од нив...

Небото над Загреб „изpeшетaнo“ од мoлњи

Главниот град на Хрватската синоќа беше погоден од силно невреме проследено со огромен број електрични празнења или молњи, силен дожд и град. Во попладневните часови...

ЕУ го препозна напредокот на Македонија и ќе го исполни ветеното

Северна Македонија високо ја цени силната заложба и конкретната поддршка од Словачка за добивање датум за почеток на пристапните преговори со ЕУ, истакна претседателот...

Заев: Ниту една земја членка на ЕУ не е против отворањето преговори со Северна Македонија

Hиту една земја членка на Европската Унија не е против отворањето преговори со Северна Македонија, изјави премиерот Зоран Заев на новинарско прашање кои земји...

Жбогар: Вистинската работа за инклузија на Ромите се уште не е завршена

Мора да си ги засукаме ракавите, да продолжиме да работиме заедно и да видиме на кој начин можеме најдобро да го искористиме она што...

Гаранција за преговори или студен туш од ЕУ?

По одлуката од Луксембург, ЕУ за датумот за земјава да одлучува во октомври, власта очекува преговорите да почнат во декември, а опозицијата ја нарекува...

Мицкоски се сретна со Лајчак – нуди помош за реформските процеси

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, и секретарот за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, оствари работен појадок...

Официјално почна постапката за импичмент на претседателот Мета

Cо доставување на барањето во Парламентот албанските владејачки социјалисти и официјално ја почнаа постапката за разрешување на претседателот Илир Мета. Барањето е потпишано од 55...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com