5.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Ж.А.

1537 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Арсовски: Никој не верува дека Заев не е вмешан во случајот Рекет

„Заев со своите пипци навлезе во сите пори на општеството. Граѓаните се жртви на криминалното работење на власта. Никој во Република Македонија не верува...

Пендаровски за РСЕ: Постапки од поединци не треба да ја деградираат работата на СЈО

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа говори за случајот „Рекет“ но и моменталната позиција на Специјалното јавно обвинителство. -Јас сум еден од...

Спасовски: МВР без налог од судот не може да знае каде е Јанева

МВР без налог од судот или обвинителството не може да знае каде е Катица Јанева. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на новинарско прашање изјави...

Мицотакис не би го ризикувал угледот менувајќи го Преспанскиот договор

Изборите за новите европски парламентарци и локалните, кои се одржаа во мај годинава, го наговестија она што беше очекувано – Кирјакос Мицотакис од прв...

Постојано порамнување на сметките

Италијанскиот весник „Ла Верита“, пишувајќи за настаните врзани со нивната компанија за набавка на опрема за скопскиот аеродром заклучува дека аферата е дел од...

Адеми-Жбогар: ЕУ ги поддржува реформските процеси во образованието

Министерот за образование и наука Арбер Адеми, денеска оствари работна средба со амбасадорот на Европската Унија во Република Северна Македонија Самуел Жбогар. На средбата било...

Владата и понатаму без одговор како ќе го назначи Заев за раководител на министерството за финансии

Петти ден Владата нема одговор на прашањата кој и на основа на кој закон ќе го назначи премиерот Зоран Заев на функцијата,...

Што призна Заев

ЕРОЛ РИЗАОВ Сè помалата самодоверба на Владата и сè поагресивните наследници на груевизмот во врвот на опозицијата создаваат клима на неизвесност и загриженост, наместо реформски амбиент толку неопходен пред...

Геополитика на Европската Унија

Нано Ружин Од 1970 до денес, бројот на демократиите во светот се зголеми од 35 на 120 држави. Демократската мантра беше најинтензивна во Европа по...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта е уплашена и затоа прибегнува кон притисоци, закани и шиканирања

СДСМ паѓа. Власта е уплашена и затоа прибегнува кон притисоци, закани и шиканирања. ...

Latest news

- Advertisement -spot_img