10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Ж.А.

1353 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Оружена престрелка во Сарај, едно лице повредено

Едно лице е застрелано во вооружена престрелка пред угостителски објект во село Арнакија во oпштина Сарај, потврди МВР. Повреденото лице е префрлено во болница. Полицијата во...

Колевски: „Рекет“ фрла дамка врз целата јавнообвинителска функција

Новоизбраниот претседател на Советот на јавни обвинители Ацо Колевски, денеска изјави дека случајот „Рекет“ во кој осомничена е и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева,...

Ѓорчев објави видео: Госпоѓава е министерка, гледај Македонијо

Пратеникот од ВМРО-ДПМНE, Владимир Ѓорчев на социјалните мрежи го сподели видеото со министерката за странски инвестиции, Зорица Апостолска во врска со новите странски инвестиции...

Започна разрешувањето на Катица Јанева

По само еден час заседавање Советот на јавни обвинтили едногласно одлучи дека постојат законски основи за разшреување на Катица Јанева поради нестручно и несовесно...

Советникот Селими до Шилегов: За Ромите имате реализирано нула проекти

Советникот Ерџан Селими постави прашање до градоначалникот Петре Шилегов: Колку проекти од својата изборна програма во овие речиси две години мандат има реализирано за...

АЈ ДА ВИДИМЕ ШТО ВИКА ФЕРМАНОТ: Исказот на Орце Камчев во oбвинитeлcтвo ја oтkpива целата виcтинa за „Pekeт“

„Јас од месец септември 2018-та година до некаде 10 април 2019-та сум постојано уценуван од група на луѓе кои од мене изнудија голема сума...

Героски открива како стојат тајните анкети за рејтинг на партиите

Во својата најнова колумна уредникот на плусинфо.мк Бранко Героски одговара на спиновите на владиниот пропагандист Саше Политико кој објави дека Героски и Владимир Милчин...

Трошановски: Ако има ултиматум за избори договор нема да има

Со него, разговараше Михаела Димовска. Повеќе во видеото. https://youtu.be/57csXz-X1CQ

Алијанса за Албанците: Властите молчат за инспектор чие возило е користено за продажба на дрога, а е брат на висок функционер на ДУИ

Повод за оваа реакција е обидот за прикривање, односно обидот за молк од страна на одговорните институции во врска со апсењето на две момчиња...

МОН: Од следниот месец зголемување на платите на вработените во основното, средното и високото образование

Додека следната фаза, односно следното покачување е предвидено веќе од следниот месец, со опфат на вработените во основното, средното и високото образование, соопшти Министерството...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com