10.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Ж.А.

1353 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Заев: Камчев можеби ме снимал и мене

Во интервју за неделникот Фокус премиерот Зоран Заев не ја исклучува можноста Орце Камчев да го снимал и него лично како што тоа го...

Јовески: Обвинителството има капацитет за предметите од СЈО

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески соопшти дека примопредавањето на предметите од СЈО во државното јавно обвинителство ќе се врши предмет по предмет. "Не очекувам процесот...

Осум дена притвор за двајцата браќа за нападот врз лекарот во Клиничката болница-Тетово

Според извори во истрагата, двајцата браќа веќе се однесени на издржување на мерката притвор во Казнено-поправната установа Затвор Скопје. -Кривичната пријава за А.Б.(43) од тетовска...

Зеколи: „Рекет“ се заташкува на ист начин како и „ТАТ“

Скандалот „Рекет“ се заташкува исто како на аферата со пропаднатата битолска штедилница ТАТ во 1997 година, смета политичкиот аналитичар Арсим Зеколи, кој предупреди да...

ЗВРЛЕВСКИ ЈА КРИЕ СПОГОДБАТА СО КОСТОВСКИ ЗА „ПУЧ“, ЗА КОЈА СЕ ЗАИНТЕРЕСИРА И СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

Стејт департментот во извештајот за човековите права и слободи за минатата година го нотира и мистериозниот случај на ексразузнавачот Ѕвонко Костовски, кој е осуден...

(Видео) Отворен кардиоваскуларен центар во Градската општа болница „8 Септември“

Од денеска во рамките на Градската општа болница „8-ми Септември“ функционира Кардиоваскуларен центар. Центарот свечено беше отворен од страна на Претседателот на Владата, Зоран...

Џафери: По поминатите предизвици, имаме визија каде сакаме да ја видиме земјата

Во овие 28 години самостојност, сите кои беа дел од донесувањето, спроведувањето и живеењето со донесените одлуки од овој или оној политички чинител, работеа многу на внатрешен,...

Претепан дерматолгот во тетовската клиничка болница

Докторот од Кожно – венеричната служба од Тетово паднал во бесознание откако од пациент бил претепан во присуство на полициски службеници. Се работи 43...

Планот „Ц“ ги помати преговорите за СЈО

Планот „Ц“ го наруши преговарачкиот процес за Законот за ЈО. Нема договор ниту напредок, партиите ја заострија реториката. Со префрлањето на предметите и обвиненијата...

Закажан па откажан состанок на Комисијата за именувања во гостиварскиот совет

Претседателот на Комисијата за верификација, мандатни прашања, избори и именувања во Советот на општина Гостивар Ујкан Идризи ќе бара одговорност од надлежните служби заради...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com