23.8 C
Skopje
Friday, June 25, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Ж.А.

1081 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Осум дена притвор за двајцата браќа за нападот врз лекарот во Клиничката болница-Тетово

Според извори во истрагата, двајцата браќа веќе се однесени на издржување на мерката притвор во Казнено-поправната установа Затвор Скопје. -Кривичната пријава за А.Б.(43) од тетовска...

Зеколи: „Рекет“ се заташкува на ист начин како и „ТАТ“

Скандалот „Рекет“ се заташкува исто како на аферата со пропаднатата битолска штедилница ТАТ во 1997 година, смета политичкиот аналитичар Арсим Зеколи, кој предупреди да...

ЗВРЛЕВСКИ ЈА КРИЕ СПОГОДБАТА СО КОСТОВСКИ ЗА „ПУЧ“, ЗА КОЈА СЕ ЗАИНТЕРЕСИРА И СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

Стејт департментот во извештајот за човековите права и слободи за минатата година го нотира и мистериозниот случај на ексразузнавачот Ѕвонко Костовски, кој е осуден...

(Видео) Отворен кардиоваскуларен центар во Градската општа болница „8 Септември“

Од денеска во рамките на Градската општа болница „8-ми Септември“ функционира Кардиоваскуларен центар. Центарот свечено беше отворен од страна на Претседателот на Владата, Зоран...

Џафери: По поминатите предизвици, имаме визија каде сакаме да ја видиме земјата

Во овие 28 години самостојност, сите кои беа дел од донесувањето, спроведувањето и живеењето со донесените одлуки од овој или оној политички чинител, работеа многу на внатрешен,...

Претепан дерматолгот во тетовската клиничка болница

Докторот од Кожно – венеричната служба од Тетово паднал во бесознание откако од пациент бил претепан во присуство на полициски службеници. Се работи 43...

Планот „Ц“ ги помати преговорите за СЈО

Планот „Ц“ го наруши преговарачкиот процес за Законот за ЈО. Нема договор ниту напредок, партиите ја заострија реториката. Со префрлањето на предметите и обвиненијата...

Закажан па откажан состанок на Комисијата за именувања во гостиварскиот совет

Претседателот на Комисијата за верификација, мандатни прашања, избори и именувања во Советот на општина Гостивар Ујкан Идризи ќе бара одговорност од надлежните служби заради...

Министерот Исмаили ја посети НУ Музеј Куманово

Министерот за култура Хусни Исмаили, кој престојуваше во работна посета на НУ Музеј Куманово, заедно со директорот на оваа институција ја посети Куќата музеј...

Го нема писмото за активирање на оставката на Јанева

Советот на јавни обвинители не го добил дописот за активирање на условната оставка од специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, ниту пак имале сигнали дека...

Latest news

- Advertisement -spot_img