21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Ж.А.

1464 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Спасовски поради кражбата на масло од канабис

Оливер Спасовски да си даде оставка, тој или е неспособен да ги фати крадците на маслото од марихуана или е дел од криминалот, реагираат...

Спасовски за РСЕ: Управата за финансиско разузнавање извести за случајот со Зеќири

Управата за финансиско разузнавање го известила Министерството за внатрешни работи за случајот со поранешниот генерален секретар Мухамед Зеќири кој е осомничен за злоупотреба на...

ВМРО-ДПМНЕ: Бесими се фали со нови задолжувања преку ММФ, а изминатите 2 години се задолживме за над 1.6 милијарди евра

Македонија е најзадолжена земја во Европа, а власта се фали со нови задолжување, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. „ Министерот за финансии, Фатмир Бесими се фали со нови...

Нов заем од ММФ, Македонија бара 600 милиони

Нов пакет помош чека стопанството од новиот заем кој државата го договара со  меѓународните институции. Потребни се најмалку 600 милиони евра. Министерот за финансии Фатмир...

Пендаровски: Се надевам дека светлината на Велигден ќе ни даде сила и поттик за добра мисла и за добри дела

Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден, упати честитка до поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, митрополит...

Османи утре во работна посета на Берлин

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, утре ќе престојува во работна посета на Сојузна Република Германија, каде ќе има средба со државната министерка на...

Мицкоски: Бугарија со овие позиции сака да не асимилира додека влеземе во ЕУ, владата треба да внимава што прифаќа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на изјавата на Кирил Петков за евентуално тргање на ветото и внесување на...

Петков: Северна Македонија во ЕУ најрано за 10 години

Бугарскиот премиер Кирил Петков вели дека земјава  За 10 години, може да стане членка на Европската унија..во интервју за БТВ, петков напомена и дека...

ФАШИСТИЧКОТО МИНАТО НА БУГАРИЈА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРИКАЖЕ КАКО ЕВРОПСКА ДОБЛЕСТ

Во Европа ќе мора да се совлада овој испад на бугарската влада. Бугарската влада и со својата сегашна политика врши напад врз основните евроатлантски...

Кои се опциите за деблокада на евроинтеграциите?

Ќе дозволи ли Македонија, но и европските земји – билатеризација на преговарачкиот процес? Спротивно на македонската позиција, но и на португалскиот предлог, официјална Софија...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com