6 C
Skopje
Friday, March 5, 2021
- Advertisement -

AUTHOR NAME

Ж.А.

900 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Бугарска иницијатива за вело-Софија: „Скопје гради по 15км вело-патеки секоја година“

Непрофитната организација „Спаси ја Софија“ (Спаси София) како пример го зема Скопје кога се во прашање велосипедските патеки. Тие наведуваат дека Скопје, за разлика...

Културата против „праз културата“ – (не)ВОЗМОЖНА МИСИЈА

Иницијативата „Култура или фискултура?“, по приложените документи за манипулациите при изборот на директор на НУЦК „Антон Панов“ и „молкот“ на Министерството за култура, со...

Заев: Заложбите за нулта дискриминација ги остваруваме и преку ново законско решение

Премиерот Зоран Заев по повод одбележувањето на Денот на нулта дискриминација на Фејсбук порача дека Владата преку новиот закон ќе овозможи услови за развој...

Пад на каматите, и на кредитите и на депозитите

Просечната каматна стапка на кредитите, во јануари годинава, забележа минимален месечен пад од 0,01 п.п. и изнесува 4,62 отсто, додека на годишна основа, просечната...

Ахмети по состанокот во ДУИ: Ги разјаснивме разликите, не се дискутираше за оставки

Воопшто не стана збор за оставки, одговори Али Ахмети на новинарско прашање дали се барала оставка од првиот вицепремиер Артан Груби на состанокот кој...

Се зголемува бројот на нови заразени, нови рестрикции засега ќе нема

Не е исклучена можноста за нови рестрикции, но засега нема да има, изјави министерот за здравство Венко Филипче откако во изминатиот период се бележи...

Од утре преку веб-апликација почнува попишувањето на иселениците, дипломатите, затворениците и бездомиците

Од утре почнува попишувањето на одредени категории граѓани како вработените во дипломатско-конзуларните претставништва и нивните семејства, на дијаспората, припадниците на армијата во странство, затворениците...

Член на Надзорен одбор на СФМ за кого има индиции дека фалсификувал лекарски уверенија спротивно на Законот за спорт, претседателот – потписник наместо суспензија...

За Членот на Надзорниот одбор на Скијачката федерација на Македонија кој го води и клубот  ХМКД,  Александар Кацарски и неколку други спортисти поединци, има...

Голем успех на учениците од ПСУ “Јахја Кемал”

Честитки за сите наши драги ученици кои учествуваа на Owlypia Online Round. Генерално освоено 1 место, 3 место, 4 место и 5 место во...

Политиката не е бизнис, народот не е марионета!

Ќе дојде моментот кога стравот нема да биде тој што ќе ги определува приоритетите, туку тоа ќе биде волјата да се живее во демократско...

Latest news

- Advertisement -