4.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lina Muslija

347 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Тејлор Свифт за 24 часа продаде 2,4 милиони билети за концерт

За тие пет години мегапопуларната пејачка објави четири албуми, вклучувајќи го и добитникот на Греми „Фолклор“. Со оглед на тоа што поради пандемијата немаше живи...

Ова е НАЈСКАПАТА ПЕСНА НА ЕСТРАДАТА но, на Ана и се исплатила многу повеќе

Пејачката Ана Николиќ ги освои срцата на публиката кога првпат се појави на јавната сцена, а таа е сопственичка на најскапата песна на естрадата. Една...

Еди Џордан тврди: Сопругата на Шуми е како затвореник, минува низ пекол

Легендата на Ф1, големиот шампион Михаел Шумахер, цели 9 години го нема на големата сцена, откако доживеа несреќа при скијање на француските алпи. Од тогаш...

Шампионот Бањаја прв победник во спринт-ерата во Мото ГП

Франческо Пеко Бањаја остана без пол-позицијата во квалификациите кои се одржаа денеска порано, но сепак покажа дека ќе биде главен фаворит за првото место...

Каков старт за Маркез: Пол-позиција и рекорд на патеката во Португалија!

Во првата спринт трка во Мото ГП од пол-позицијата ќе тргне возачот на Хонда, Марк Маркез, кој беше одличен на квалификациите. Маркез беше одличен во...

Седанот „VW Passat“ е официјално мртов во Европа

Гласините се покажаа точни – „Volkswagen“ го прекинува седанот „Passat“ и во Европа. Моделот од следната генерација, кој ќе дебитира во наредните недели или...

Баерн е голем предизвик за мене, а одговорноста е огромна

Новиот тренер на Баерн Минхен, Томас Тухел, денеска ја имаше и официјалната промоција. Тој доаѓа на местото на Јулијан Нагелсман и потпиша договор до...

Тухел промовиран во Баерн: Со оваа екипа можам да освојам се што ќе посакам

Баерн Минхен денеска го промовираше Томас Тухел за свој нов тренер, кој доаѓа на местото на Јулијан Нагелсман, кој во четвртокот неочекувано доби отказ...

Десетка на Милошески, Голден Арт убедлив со Радовиш

Екипата на Голден Арт забележа победа во плеј-аутот против Радовиш (36-23) и направи огромен чекор напред во битката за опстанок во однос на ривалите...

Катарците ја доставиле втората понуда за да го купат Манчестер Јунајтед

Катарската групација која го претставува шеикот Јасим бин Хамад ал Тани, ја доставила втора понуда за купување на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, објавија медиумите...

Latest news

- Advertisement -spot_img