8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lea Muslija

1319 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Канје покажа каде спие на стадионот, кој нема да го напушти додека не го заврши албумот

Американскиот рапер Канје Вест, наводно, живее на стадионот Мерцедес-Бенц во Атланта веќе некое време, бидејќи се обидува да го заврши својот долгоочекуван музички албум...

Џиџи Хадид ја прошета својата ќерка во позлатена количка

Џиџи Хадид беше видена на дневна прошетка со својата ќерка во необична количка, што го привлече вниманието на папараците. Моделот привлекува внимание на секој...

Сите се чудат како успеа да се движи

Лејди Гага беше фотографирана на улиците на Њујорк кога го напушти телевизиското студио, а за таа прилика пејачката облекла вртоглаво високи чевли од дури...

Падна договор: Бензема во Реал до 2023 година

Голгетерот на Реал Мадрид, Карим Бензема е на добар пат да потпише нов договор со „кралевите“, пренесува „Марка“. Актуелниот договор на Бензема истекува следната сезона,...

Дончиќ сака да го гледа мечот Ѓоковиќ-Зверев

Лука Дончиќ има голема желба во живо да го гледа полуфиналниот меч на Новак Ѓоковиќ. Словенија денес има слободен ден на кошаркарскиот турнир, утре ќе...

Канингем прв пик на драфтот, НБА-кариерата ќе ја почне во Детроит

Кејд Канингем е прв пик на драфтот во НБА-лигата. Студентот на универзитетот Оклахома стејт кариерата ќе ја продолжи во Детроит пистонс. Канингем има 19...

Лукаку е херој: Не постои фудбалер кој би одбил ваква понуда!

Синот на Роман Абрамович е во Милано каде што се обидува да го убеди Интер да го пушти Ромелу Лукаку во Челси, кој нема...

Ван Дајк: Пред 285 дена тргнав по овој пат, немам зборови…

Фудбалерот на Ливерпул, Вирџил Ван Дајк им се заблагодари на сите кои му давале поддршка за време на рехабилитацискиот период. Холандскиот дефанзивец, кој не играше...

Мексико и САД во финалето на Голд купот

Фудбалските репрезентации на Мексико и САД ќе се борат за титулата на Голд купот. Ова ќе биде реприза од финалниот меч во 2019 година,...

Децата му направија проблем на Бекам на семејното летување, реагирала и полицијата

Круз и Харпер, синовите на славниот англиски фудбалер Дејвид Бекам и на модната дизајнерка Викторија Бекам, направија проблеми во текот на семејниот одмор во...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com