10.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lea Muslija

1151 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Трагичарите трпат расистички навреди на социјалните мрежи

Младите англиски фудбалери, Рашфорд (23), Санчо (21), Сака (19), кои не реализираа во пенал серијата против Италија во финалето на ЕУРО 2020, се цел...

Легенда на Интер ги „поздрави“ Англичаните: Тие веруваат дека се најдобри, а имаат само…

Селекцијата на Италија е нов европски шампион и тоа откако во финалето успеа да биде подобра од Англија. Немаше победник по 90, 120 минути, па...

БОРЕЦОТ КОЈ 17 ГОДИНИ КРВАРЕШЕ ЗА СВОЈАТА ИТАЛИЈА И НА КРАЈ СТАНА ЕВРОПСКИ ШАМПИОН

Најдобриот стопер во историјата на Јувентус кој освои 9 скудета во последните 10 години, жалеше што се нема израдувано на трофеј во репрезентацијата цели...

Манчини во СОЛЗИ: Горд сум на успехот, овие момци се неверојатни!

Селекторот на Италија, Роберто Манчини е горд што неговите избраници го освоија Европското првенство (ЕП) по изведување на пенали против Англија на „Вембли“. Италијанецот беше...

Јанис го среди Финикс – Милвоки намали на 2:1

Милвоки бакс победи во третиот меч од финалната серија со Финикс санс 120:100 и го намали резултатот на 1:2. Милвоки доминираше во скокот, во поените...

Италија нов европски фудбалски шампион

На големото финале на Вембли во Лондон, Италија во вистински фудбалски спектакл дури по пенал рулетот ја совлада селекцијата на Англија со 3-2(1-1) и...

Фудбалот ја засени пандемијата и ја врати радоста на стадионите

Фудбалското Европско првенство (ЕП) 2020, одложено за една година поради пандемијата на ковид-19, вредеше да се почека со оглед на многуте интересни натпревари, (не)очекуваните...

Без овие минерали телото забрзано старее, а имунитетот слабее

Сите знаеме дека, доколку сакаме да имаме добро здравје, мора да му обезбедиме доволно витамини на телото. Витамините се „хранливи суперхерои“ за кои сите...

Ананас – тропско овошје кое го јакне имунитетот

Благодарение на завидната содржина на витамини, минерали, антиоксиданти и ензими како што се бромелаин, честата потрошувачка на ананас може да помогне во зајакнување на...

Europcar ja одби понудата од 2,2 милијарди евра Volkswagen

Германскиот гигант Volkswagen доби негативен одговор од Europcar во однос на понудата за преземање на оваа компанија, пренесоа француските медиуми. Во веста се наведува дека...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com