17.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lea Muslija

1151 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Мексико и САД во финалето на Голд купот

Фудбалските репрезентации на Мексико и САД ќе се борат за титулата на Голд купот. Ова ќе биде реприза од финалниот меч во 2019 година,...

Децата му направија проблем на Бекам на семејното летување, реагирала и полицијата

Круз и Харпер, синовите на славниот англиски фудбалер Дејвид Бекам и на модната дизајнерка Викторија Бекам, направија проблеми во текот на семејниот одмор во...

Ќерките на Шарлот Јорк пораснаа: Нови фотографии од снимањето на продолжението на „Сексот и градот“

Екипата од „Сексот и градот“ активно работи на продолжението на популарната серија. На снимањето на новите епизоди од „And Just Like That“ се појавија многу...

Џеј Ло го прослави 52. роденден, па отиде на шопинг во Монако: Фановите згрозени од нејзиното ланче

Латино пејачката и актерка Џенифер Лопез го прослави 52-от роденден во друштво на старо-новата љубов Бен Афлек. По роденденот, прошетала низ улиците на Монако,...

Бритни Спирс го тужи татко ѝ Џејми и бара да не ѝ биде старател

Поп-ѕвездата Бритни Спирс поднесе тужба против својот татко Џејми со која бара тој веќе да не биде нејзин старател и да не ги контрола...

Јувентус ги надмудри Милан и Бенфика и успеа да „украде“ голем талент на Сантош

Милан и Бенфика ќе извисат во трката за потписот на Каио Жоржи откако Јувентус со поинаков пристап успеал да ги обезбеди услугите на 19...

Вејн Руни сериозно го повреди својот играч на тренинг натпревар

Легендарниот Вејн Руни повторно се најде во неволја, само еден ден по скандалот во кој се најде што се случи во хотел каде поранешната...

Рамос нема вечерва да дебитира за ПСЖ

Серхио Рамос на почетокот на овој месец го напушти Реал Мадрид и одлучи кариерата да ја продолжи во дресот на ПСЖ. Рамос во ПСЖ потпиша...

Избраничките на Андоновски не брилјираа, но обезбедија пласман во нокаут фазата на ОИ

Женската американска репрезентација се пласираше во четвртфиналето на Олимпискиот турнир, без оглед на тоа што не брилјираше во групната фаза на игрите во Токио. Избраничките...

Новиот спортски херој на Македонија – Дејан Георгиевски!

Георгиевски и на прес-конференција пред тргнувањето во Токио најави дека ќе оди на медал и тоа не на било каков туку на златен и...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com