17.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lea Muslija

1151 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Ким Кардашијан на мета на фановите поради Фотошоп: Во прв план е нејзиниот огромен задник

Ким Кардашијан на Инстаграм објавила фотографија на која позира на плажа. Во мини бикини ги истакнала облините, а нејзината објава собрала повеќе од 3 милиони...

Црвена звезда разочара, одигра само нерешено против Шериф во Белград

Црвено-белите разочараа на првиот натпревар против Шериф Тираспол преку кој треба да се пласираат во плеј-офот за пласман во групната фаза од Лигата на...

Соиграч на Пандев се пресели кај Мурињо во Рома

Узбекистанецот Елдор Шомуродов пристигна во Рома. За соиграчот на Горан Пандев во Џенова, Рома плати 17,5 милиони евра. Преку бонусите, Џенова може да заработи...

Проблеми за Реал Мадрид, Крос се повреди, го пропушта стартот од сезоната

Шпанската лига стартува за помалку од две недели, а Карло Анчелоти за првите натпревари на располагање нема да го има Тони Крос. Според „Марка“, Тони...

Денеска паѓа рекордот за најскап трансфер во Премиер-лигата

Манчестер Сити денеска и официјално ќе постави рекорд за најскап трансфер во историјата на Премиер-лигата, уривајќи ја границата од 100 милиони фунти за ангажман...

Фотографијата од Ибица на Меси со половина играчи од ПСЖ ги вознемири навивачите на Барселона

Еден од најдобрите фуабалери на денешницата и воопшто во истроијата на овој спорт Аргентинецот Лионел Меси на кого му заврши договорната обврска со шпанската...

УЕФА ќе ја казни Англија

Европската фудбалска унија (УЕФА) поведе постапка против Фудбалската асоцијација на Англија (ФА) поради однесувањето на навивачите во финалето на Европското првенство. Финалниот меч се...

Европа значително заостанува во 5G трката, тврди извештај на Ericcson

Во Централна и Источна Европа, 4G се очекува да остане доминантна технологија барем во следните пет години. За Европа се вели дека значително заостанува зад...

Challenger од денес наградува за секој километар поминат на велосипед

Oвaa среда се лансираше новата функционалност на македонската мобилна апликација Challenger – од сега ги наградува и корисниците кои активно возат велосипед. Со Challenger, секој...

Скарлет Јохансон го тужи „Дизни” за стрим на „Црна вдовица”

Глумицата Скарлет Јохансон поднесе тужба до Врховниот суд во Лос Анџелес против „Дизни” за прекршување на договорот, откако компанијата го прикажа филмот „Црна вдовица”...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com