4.8 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lea Muslija

4727 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Почина Нед Бити, актерот што го гледавме во „Супермен“, „Мрежа“, „Ослободување“…

Актерот  Нед Бити, кој публиката најдобро го памети по улогите во филмовите „Ослободување“, „Супермен“ и „Мрежа“, почина на 83-годишна возраст.Бити почина од природна смрт...

Мене ми го украдоа детето, тоа е најлошо!

– Разберете дека не можам ништо да зборувам. Важно сите се живи и здрави. Се разбира, дека некои украдени работи за мене имаат, пред...

Пред нејзиниот поранешен сопруг, децата и целиот свет: Џеј Ло и Бен Афлек снимени како страсно се бакнуваат

Два месеци откако латино дивата и некогашниот спортист Алекс Родригез соопштија дека ставаат крај на својата врска, Џенифер Лопез изгледа посреќно од кога и...

Жешко во соблекувалната на Украина: Марлос и Јармоленко се спречкале по поразот од Холандија?

Дел од украинските медиуми денеска пишуваат дека во соблекувалната на украинската репрезентација по поразот од Холандија во конфликт влегле Јармоленко и Марлос. Откако се...

Со Украина ни суди арбитар од Аргентина!

Познати се судиите кои ќе ја делат правдата на дуелот на македонската селекција со Украина. Судијата Фернандо Андрес Рапалини од Аргентина ќе биде главен арбитар....

Лев: Подготвени сме за пресметката со светските шампиони

Вечерва, на ЕУРО 2020, на програмата е првото вистинско дерби. Во Ф-групата ќе се соочат последните два шампиони на светските првенства, Германија и Франција. Французите,...

Кристијан Ериксен со кренат палец се заблагодари за поддршката

Кристијан Ериксен, данскиот фудбалер кој колабираше на теренот за време на првиот натпревар на неговиот тим на Европското првенство оваа година и претрпе срцев...

Latest news

- Advertisement -spot_img