16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lea Muslija

4256 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Кејн за среќниот момент: Некогаш ќе промашите, но топката ќе ви се врати

Италија и Англија ќе го играат големото финале на ЕП, на стадионот „Вембли“, каде и се одиграа полуфиналињата. По многу перипетии и контроверзи, Англија ноќеска...

„Нема пенал, ВАР го изневери судијата“

Холандскиот судија Дани Макели донесе погрешна одлука во клучните моменти во полуфиналниот натпревар помеѓу Англија и Данска. Макели во 104. минута падот на Стерлинг го...

Од кралица на турските серии до кралица на скандалите: Актерката си го наруши угледот

Пред десет години Туба Бујукустун (38) медиумите и критичарите ја нарекуваа кралица на турските серии, но пред три години добила епитет кралица на скандалите. „Актерството...

Девојките ширум светот тагуваат: Младиот актер пронајден мртов (ФОТО)

Младиот актер Даниел Микелсон, ненајдено почина на 4 јули, на 23-годишна возраст, а од него во неверување се простуваат колегите и обожавателите. Прераната смрт ги...

На сопругот на атрактивната пејачка Аделина Тахири му љубомореше целата плажа: „Ѓаволица со ангелски лик“, во скутот на адвокатот (ФОТО)

Пејачката Аделина Тахири Марков и нејзиниот сопруг, познатиот скопски адвокат Серијожа Марков одмораат на грчкото крајбрежје. Дестинација – познатото летувалиште Аспровалта и еден од најмонденските хотелски ресорти,...

Тие се убавици, а тој вистински ѕвер: Ќерките на Силвестер Сталоне убавината ја имаат наследено од мајка им, додека тој е уништен од ботоксот

Актерот Силвестер Сталоне неодамна го прослави 75 - от роденден, а од 1977 година е во трет брак со 52 - годишната Џенифер Фловин...

УНИШТЕНА луксузната куќа на Софија Вергера, вандалот тврди дека е нејзин СИН

Славната колумбиско-американска актерка Софија Вергара (48) и нејзиниот сопруг Џо Манганиело биле сведоци на прилично необичен инцидент со вандали. Нивниот луксузен дом во Лос...

Ќерката на Брус Спрингстин ќе се натпреварува на Олимписките игри во Токио

Средната ќерка на легендарниот пејач се занимава со јавање уште од дете, а ова се нејзините први Олимписки игри. Со американската репрезентација таа ќе...

СЕ Е ЈАСНО Папараците го фатија Бен Афлек како се однесува кон ќерката на Џеј Ло

Децата, очигледно, многу брзо го прифатија Дури и птиците на гранката знаат дека 51-годишната латино дива Џенифер Лопез и три години помладиот актер Бен Афлек...

„На 58 години изгледа подобро од кога било“: Деми Мур рекламира костими за капење со своите ќерки (ФОТО)

Холивудската актерка Деми Мур започна кампања за костими за капење со своите три ќерки. Таа позираше во костими за капење со своите наследници, а на...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com