10.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lea Muslija

1151 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Кардиолог открива: Овие намирници треба да ги избегнувате доколку се грижите за здравјето на вашето срце

Често забораваме дека тоа што се наоѓа на нашата чинија и тоа како влијае на здравјето на нашето срце. „Храната која е здрава за срцето...

Спречуваат срцеви болести, дијабетес и потешкотии со варењето: Еве зошто суровите бадеми треба да се најдат на вашата трпеза!

Јаткастите плодови се едни од главните хранливи материи кои ќе донесат повеќекратни придобивки за вашето тело, а органските бадеми се полни со витамини, минерали,...

Кери Бредшо чита роман на позната балканска авторка, а таа ѝ порача: „Прати ми пар чевли да можам да си ја платам киријата“

Актерката Сара Xесика Паркер редовно споделува на Инстаграм како го поминува времето помеѓу сетовите на снимање на новата сезона на серијата „Сексот и градот“....

Како изгледа сопругата на Даниел Крејг: Актуелниот Џејмс Бонд има убавица покрај себе (ФОТО)

Актерот Даниел Крејг за последен пат го гледаме во улогата на тајниот агент Џејмс Бонд, а филмот „Нема време за умирање“ е веќе во...

Актерот е на прагот на 7-та деценија, но сè уште изгледа неверојатно: Миленикот на жените фотографиран на снимањето на новиот филм

Холивудскиот актер и миленик на жените, Бред Пит, бил фотографиран за време на снимањето на новиот филм „Babylon“, а врз основа на кадрите кои...

Сораја и Неимар повторно во шема: Бразилскиот фудбалски ас „одлепи“ по српската старлета (ФОТО)

Пред неколку години, сите светски медиуми пишуваа за љубовната врска помеѓу српската старлета Сораја Вучелиќ и брзилскиот фудбалски ас Нејмар, кој по неа тогаш...

Новиот албум ќе му помогне на син ми да сфати зошто се разведов – изјави Адел

Британската пејачка Адел изјави дека го снимала новиот албум за да му помогне на својот деветгодишен син да разбере зошто се развеле со татко...

Роналдо доби награда и се израмни со Вејн Руни

Кристијано Роналдо е прогласен за играч на месецот во Премиер лигата. На три меча постигнал три гола, два против Њукасл и еден против Вест...

Се појавија шокантни пораки со кои Роналдо го признава силувањето пред 12 години

По 12-годишен судски спор Кристијано Роналдо ќе биде ослободен од обвинението за силување на Кетрин Мајорга, пишува германскиот „Спорт1“. Судијата е подготвен да ги отфрли...

Стерлинг пристигнува во Барселона под еден услов

Рахим Стерлинг е еден од оние играчи кои во моменто не можат да кажат дека се задоволни со клупскиот статус. Во Сити нема голема...

Latest news

- Advertisement -spot_img
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com